Wakacje 2020 – 5 najciekawszych (i najtańszych) sposobów na tani wypoczynek

Lato 2020 w pełni. Wielu Polaków z powodu pandemii koronawirusa postanowiło spędzić wakacje w kraju. Na polskiej ziemi jest wiele pięknych miejsc, które zachwycą całą rodzinę, skupiając w sobie atrakcje dla najmłodszych i tych trochę starszych. Podpowiadamy, gdzie pojechać i jak zorganizować rodzinny wyjazd za małe pieniądze!

Szybka gotówka na wakacje – jak ją zdobyć?

Pierwszym krokiem w organizacji letniego wyjazdu jest sprawdzenie kondycji swojego budżetu domowego. Posiadanie łatwo dostępnej, szybkiej gotówki na dodatkowe wydatki daje poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Tak zwana “poduszka finansowa” to odłożone pieniądze, które możemy wydać na dowolny cel w wybranym momencie. Co zrobić, aby zapewnić sobie finansowe wsparcie?

  • Szybka gotówka: krok 1 – spisz wszystkie przychody

 Zanim zaczniesz swoją wakacyjną przygodę, warto przeanalizować rzeczywiste przychody Twojego gospodarstwa domowego. Spisz wszystkie pieniądze, które wygenerowałeś w ciagu ostatniego miesiąca (uzyskane wymagrodzenie, honoraria, renta bądź emerytura, świadczenia socjalne i tym podobne). Dzięki temu, będziesz wiedzieć ile pieniędzy rzeczywiście posiadasz i na jakie wydatki możesz sobie pozwolić.

  • Szybka gotówka: krok 2 – spisz wszystkie koszty, które musisz pokryć

Jeśli juz wiesz, jakimi pieniędzmi dysponujesz co miesiąc, spisz wszystkie wydatki, za które musisz zapłacić (rachunki, zakupy spożywcze, itp.). Odejmij wydatki od przychodów a to, co zostanie przeznacz na wakacje!

  • Szybka gotówka: krok 3 – a co jeśli nie starcza?

Jeśli masz za mało oszczędności, ale posiadasz udokumentowany comiesięczny dochód, możesz skorzystać z oferty pożyczki pozabankowej. Np. w LoanMe możesz pożyczyć już od 500 zł do 3000 zł i wybrać korzystny dla Ciebie system rat tygodniowych, które są niskie i łatwe w spłacaniu. Wniosek możesz złożyć przez Internet na stronie: www.loanme.pl

Pożyczka online jest dobrym i szybkim rozwiązaniem, gdy potrzebujemy pieniędzy na już, szczególnie w przypadku, gdy zaoszczędzona kwota nie wystarczyła na rodzinny wyjazd. Wakacje przecież należą się każdemu, a skorzystanie z uslug legalnej firmy pożyczkowej jest bezpieczne. Pieniądze dotrą na nasze konto jeszcze tego samego dnia. Niskie kwoty chwilówek online sprawiają, że są one  łatwe do spłecenia i znacząco nie obciązają naszego portfela.

Skoro już ustaliliśmy, jak możemy zdobyć szybką gotówkę na wymarzony rodzinny wyjazd… Zobaczmy, gdzie można się udać!

#Sposób 1 – agroturystyka

Miły tydzień w stajni, na farmie lub na typowej polskiej wsi? To właśnie agroturystyka! Jeden z najlepszych sposobów na oszczędny wyjazd z rodziną. W ofercie wypoczynkowej tego typu znajdują się niemal wszystkie zakątki Polski – od agrogospodarstw położonych nad mazurskimi jeziorami po same wyżyny i góry! Koszt takiej “imprezy” to od ok. 25 zł za osobę za noc. Właściciele “agrofarm” oferują też wiele pakietów z atrakcjami dla turystów – od ognisk i grillów po góralskie tańce. Oferta takich wyjazdów jest naprawdę bogata. Jeśli nie chcesz wydać całej swojej ‘szybkiej gotówki’ na letni wyjazd – to zdecydowanie jedna z najlepszych opcji.

#Sposób 2 – zabierz rodzinę pod namiot!

Namioty to niesamowita gratka dla całej rodziny! I wcale nie wymaga dużych nakładów finansowych. Ceny namiotów wahają się w granicach od 200 zł do kilku tysięcy (jeśli chcemy zainwestować w bardziej zaawansowany model). Średnia cena dobrego namiotu, który pomieści 3-4 osoby i starczy CI na lata to ok. 500-800 zł. Zapakuj plecak z suchym prowiantem i zabierz członków rodziny do lasu, nad rzekę lub rezerwatu przyrody. Kilka dni na łonie natury to świetna okazja do wspólnych zabaw i niezapomnianych survivalowych przeżyć!

#Sposób 3 – lato w mieście

Jeśli nie jesteś w posiadaniu dodatkowej gotówki i nie chcesz wyjeżdzać, możesz skorzystać z miejskich atrakcji dla letnich turystów. Wielkie miasta takie jak Warszawa, Kraków, Wrocław, itp. oferują cały arsenał rozrywek dla osób w każdym wieku. Od muzeów i miejsc historycznych po centra naukowe i sale zabaw. Sprawdź, gdzie jest najbliższe duże miasto i zabierz rodzinę na weekend. Koniecznie ustal plan wycieczki, aby nie było czasu na nudę!

#Sposób 4 – odwiedź krewnych w innych zakątkach Polski!

Wolne dni to świetna okazja do zacieśnienia rodzinnych więzi! Szczególnie, gdy masz krewnych, którzy mieszkają daleko od Ciebie. Wykorzystaj ten czas na odwiedziny! Letnia pogoda sprzyja wszelkim spotkaniom, a Ty spędzisz czas miło i oszczędnie!

#Sposób 5 – tani wyjazd z promocji

Wszelkie biura podróży i linie lotnicze słyną z tego, że od czasu do czasu udostępniają promocje bardzo tanich lotów lub wakacji zorganizowanych. Jeśli taka oferta za tzw. “pół darmo” znajdzie się w sieci – korzystają CI, którzy są szybsi. Warto obserwować wszelkie porównywarki linii lotniczych, hoteli i ofert last minute. Być może zdarzy się tak, że za niecałe 2000 zł zabierzesz całą swoją rodzinę na zagraniczne wczasy! Dodatkowa gotówka na jedzenie czy podróż nie będzie Ci już wtedy potrzebna, szczególnie, gdy trafisz na oferte “all inclusive”, czyli z pełnym wyżywieniem. Warto być czujnym!
 

Niezależnie od tego, który sposób na tanie wakacje wybierzesz, musisz przeznaczyć dodatkową gotówkę na rodzinny letni wyjazd. Warto trzeźwo ocenić swoje możliwości finansowe i nie decydować się na wakacje ponad miarę. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z pomocy firmy pożyczkowej, pamiętaj, żeby dokładnie czytać wszystkie dokumenty – szczególnie regulamin i umowę pożyczki pozabankowej. Zanim złożysz wniosek o gotówkę online, zastanów się, czy będziesz w stanie swobodnie spłacić kwotę, którą pożyczyłeś. To pozwoli Ci trzeźwo ocenić sytuację i sprawi, że unikniesz kłopotów finansowych.