Szybka pożyczka online

Szybka pożyczka online

Szybka pożyczka online, jakiej udzielają pozabankowe firmy pożyczkowe, od wielu lat jest istotnym elementem rynku pożyczkowego w Polsce. Przyciąga ona zwłaszcza tych konsumentów, którzy nie chcą lub nie mogą, zaciągnąć zadłużenia w bankach. Zbyt niskie dochody lub niedostateczna wiarygodność z perspektywy instytucji bankowych bywają motywacją do poszukiwania alternatywnych źródeł zewnętrznego finansowania, jakimi są firmy pożyczkowe. Klienci doceniają także szybkość obsługi wniosków kredytowych i uproszczone procedury funkcjonujące w pozabankowym sektorze finansowym.

Szybka pożyczka online

Szybka pożyczka online jest gotówkową pożyczką oferowaną przez internet przez firmy zajmujące się pożyczaniem pieniędzy w takiej formie. Najczęściej mówimy tutaj o kwotach kilku – kilkunastu tysięcy złotych na stosunkowo krótki okres, choć niektóre firmy oferują dłuższy czas pożyczkowania. W LoanMe pożyczamy gotówkę nawet na 130 tygodni, co znacznie obniża wysokość poszczególnych rat. Szybkie pożyczki zasłynęły wśród konsumentów wysokim współczynnikiem ich przyznawania. Większość osób starających się o dodatkowe środki u firm pożyczkowych spotyka się z pozytywnym rozpatrzeniem wniosku. Sprawny system weryfikacji internetowych formularzy zapewnia ich błyskawiczną akceptację lub odrzucenie, pozwalając wydać decyzję pożyczkową nawet w 15 minut. Całą procedurę możemy rozpocząć w dowolnym czasie i o dowolnej porze dnia i nocy. Wnioski online zapewniają dostępność do usługi 24 godzinę na dobę 7 dni w tygodniu.

Szybka pożyczka online w praktyce

Wszystkie formalności związane z udzieleniem szybkiej pożyczki online odbywają się internetowo, bez potrzeby rozmowy z konsultantem. Wystarczy wypełnić zamieszony na stronie www firmy pożyczkowej formularz i wysłać go do weryfikacji. Decyzja o przyznaniu pożyczki zostanie wydana w bardzo krótkim czasie i jeżeli będzie pozytywna, firma pożyczkowa natychmiast przeleje środki na nasze konto.

Dane, jakie wymagane są we wniosku, zależą od firmy pożyczkowej. Na pewno zostaniesz poproszony o dane z dowodu osobistego, numer telefonu oraz numer konta bankowego. Możesz zostać również zapytany o wysokość comiesięcznych dochodów, a także kosztów, jakie ponosisz. Na tej podstawie firma pożyczkowa określi Twoją zdolność kredytową i to, czy masz odpowiednią rezerwę środków do terminowej spłaty pożyczki. Zależnie od indywidualnych reguł firmy pożyczkowej, możesz zostać sprawdzony w najpopularniejszych bazach dłużników takich, jak BIK, BIG czy KRD. Nie mniej na rynku istnieją również oferty, które nie weryfikują w ten sposób swoich klientów.

Istotne jest prawidłowe wypełnienie formularza. Jakiekolwiek błędy mogą skutkować automatycznym odrzuceniem wniosku. Jedyną wadą szybkiej pożyczki online może być relatywnie wyższe oprocentowanie w porównaniu do podobnych usług bankowych, choć dzięki możliwości skorzystania z promocji czy ofert dla stałych klientów, nie we wszystkich przypadkach tak to rzeczywiście wygląda.

Koszty szybkiej pożyczki online

Zgodnie z obowiązującymi przepisami oprocentowanie pożyczek nie może przekroczyć 4-krotności stopy lombardowej określaną przez Radę Polityki Pieniężnej będącej organem wykonawczym Narodowego Banku Polskiego. Pozaodsetkowe koszta szybkiej pożyczki online nie mogą przekroczyć 25% jej wysokości lub 30% w skali roku. Te ograniczenia zostały wprowadzone, by chronić konsumentów przed nadmiernym naliczaniem opłat. Przed wprowadzeniem powyższych przepisów firmy pożyczkowe bardzo często wykorzystywały brak ograniczeń, naliczając niewyobrażalnie wysokie koszty odsetkowe i pozaodsetkowe, które nie jednego doprowadziły do bankructwa. W obecnych czasach interesy klientów są chronione odgórnymi zapisami prawnymi.

Pożyczki udzielane przez firmy pozabankowe z racji swojej specyfiki są z założenia wyżej oprocentowane niż pożyczki bankowe. Wynika to zarówno z większego stopnia ryzyka, jakie podejmują firmy pożyczkowe w związku z mniejszymi wymaganiami formalnymi wobec klientów, jak i wysokością samych pożyczek i czasem ich spłaty. Dla banków tak małe kwoty pożyczek i tak krótki czas spłaty są zazwyczaj nieopłacalne, stąd oferują chętniej kredyty gotówkowe o wyższej wartości i na dłuższy okres.

Darmowa szybka pożyczka online

Walka o klienta może przybrać czasem bardzo korzystny dla konsumenta obrót. Tak właśnie jest z rynkiem pożyczkowym, gdzie firmy przyciągają nowych zainteresowanych bezpłatnymi usługami. Decydując się po raz pierwszy na szybką pożyczkę online mamy okazję pożyczyć stosunkowo niewielką sumę zupełnie za darmo na krótki okres (zwyczajowo 30 dni). Dzięki takiej okazji niezależnie czy będzie to jednorazowe wsparcie środkami zewnętrznymi, czy w przyszłości planujesz korzystać regularnie z produktów firm pożyczkowych, za 0 złotych możesz zapoznać się z procedurami rządzącymi takimi usługami.

Kto korzysta z szybkiej pożyczki online?

Wysokie wskaźniki spłacalności pożyczek pozabankowych sugerują, że osoby z nich korzystające są w większości świadomymi i realnie oceniającymi swoje możliwości konsumentami. Doświadczone firmy pożyczkowe premiują również klientów powracających, którzy udowodnili swoją rzetelność, jako pożyczkobiorcy. Wśród konsumentów szczególnie zainteresowanych szybką pożyczką online znajdujemy przede wszystkim osoby młode, studentów, freelancerów, osoby zatrudnione na umowę o dzieło lub zlecenie, mikro przedsiębiorców, osoby o nieregularnych dochodach lub dochodach, które ciężko udokumentować, innymi słowy osoby, których bank z niechęcią widzi, jako swoich klientów.

Dzięki pożyczce stosunkowo niewielkiej sumy uzupełniają oni domowy budżet niezbędną gotówką. Często to właśnie z tego źródła finansowane są weekendowe wyjazdy, okazje zakupowe i inne rodzaju zachcianki. Niektórzy klienci sięgają po pożyczkę jedynie w wyjątkowych sytuacjach, kiedy zmusi ich do tego nieprzewidziany, nagły wydatek. Może to być na przykład awaria samochodu lub sprzętu domowego. Klientami firm pożyczkowych zdarzają się również osoby przekredytowane. Wykorzystując małe wymagania stawiane przed nimi jako pożyczkobiorcami, próbują sfinansować spłatę jednego długu, zaciągając kolejny. Na szczęście jest to niewielki procent konsumentów, a wiele firm pożyczkowych stara się wykluczyć tego rodzaju klientów poprzez weryfikacje swoich dłużników w bazach BIK, BIG i KRD.

Zanim zdecydujesz się na szybką pożyczkę online

Zanim zdecydujesz się na szybką pożyczkę online, zastanów się przede wszystkim czy naprawdę jest Ci ona niezbędna? Czy to, na co chcesz przeznaczyć w ten sposób pozyskane pieniądze, warte jest zadłużenia w instytucji zewnętrznej? Jeżeli tak, to czy jesteś pewny, że będziesz w stanie spłacić pożyczkę w uzgodnionym terminie? Kiedy odpowiedzi na te pytania potwierdzą słuszność Twojej decyzji o zaciągnięciu długu, możesz przystąpić do kolejnego zadania, jakim jest wybór najlepszej dla siebie oferty na rynku pożyczkowym. Jest parę czynników, na które warto zwrócić uwagę, a cena usługi jest tu tylko jednym z nich.

Pożyczkę zawsze warto brać w firmie, cieszącej się dobrymi opiniami i co do której nie mamy wątpliwości. Nie wszystkie bowiem instytucje w tej branży działają zgodnie z obowiązującymi przepisami. Firmy pożyczkowe mają obowiązek działać w sposób przejrzysty dla swoich klientów, oferować im usługi, których koszta są jasno określone, tak samo, jak obowiązki zarówno jednej, jak i drugiej strony wynikające z zawiązania umowy finansowej.

Warto wiedzieć, że na mocy ustawy o kredycie konsumenckim mamy prawo w ciągu 14 dni, wypowiedzieć umowę  zawartą z instytucją pozabankową, dotyczącą wziętej pożyczki. Przepisy gwarantują nam brak obowiązku podawania powodu zmiany decyzji. Firmy pożyczkowe zmuszone są do akceptacji postanowienia natomiast, zazwyczaj nie zwalniają klienta z obowiązku poniesienia kosztów otrzymania szybkiej pożyczki online oraz z kosztów odsetek naliczonych przez okres do momentu zerwania umowy. W przypadku złożenia wypowiedzenia będziemy musieli również natychmiastowo spłacić zaciągnięte zobowiązanie. Zamiast zrywać umowę po fakcie, lepiej więc dobrze przemyśleć samą decyzję o jej zawarciu.