Szybka pożyczka – czy się opłaca?

Stos monet - potrzebujesz pilnie gotówki?

Na pewno wielokrotnie miałeś do czynienia z ofertami szybkich pożyczek gotówkowych. Niektóre można wziąć przez Internet po przedstawieniu zaświadczenia o zarobkach, inne dostaniesz niemalże od ręki po przedstawieniu dowodu osobistego. Jednakże, przed zawarciem umowy warto wiedzieć jak działa procedura wzięcia tego typu pożyczki gotówkowej. Oto kilka aspektów, na które musisz zwrócić uwagę.

Podstawowe informacje na temat pożyczek “chwilówek”

Szybkie pożyczki są bardzo wygodnym rozwiązaniem, gdyż co do zasady wymagają minimum formalności od pożyczkobiorców. Warto pamiętać, że otrzymanie gotówki w ramach pożyczki tzw. chwilówki, czyli de facto takiej, której potrzebujesz najszybciej i na krótko, może być przeciągnięte w czasie i nie zawsze następuje „od razu”. Pożyczkodawcy powinni sprawdzić bazy BIK i BIG oraz zweryfikować zdolność kredytową pożyczkobiorcy. Im mniej formalności sprawdzających, a tym samym zabezpieczenia pożyczki, tym większe ryzyko dla pożyczkodawcy, przez co kwota spłaty będzie wyższa. Szybka pożyczka tylko „na dowód” jest zazwyczaj ostatnią deską ratunku dla potrzebujących pożyczkobiorców, jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji należy dokładnie zapoznać się z warunkami zaciąganego w ten sposób zobowiązania.

Zastanawiasz się nad wzięciem szybkiej pożyczki?

Gotówka przez Internet lub na telefon

Składanie wniosku i zawieranie umowy przez Internet jest niewątpliwie dużym ułatwieniem. Wszystkie formalności można załatwić za jednym zamachem w zaciszu własnego domu. Jednakże, weryfikacja internetowa będzie zazwyczaj wymagać przesłania skanu dowodu osobistego. Do tego trzeba „doliczyć” czas, kiedy pracownicy firmy pożyczkowej będą do nas dzwonić, aby potwierdzić informacje i dokończyć weryfikację.

Czy wziąć pożyczkę na dowód?

Pożyczka na dowód jest niezwykle łatwa do sfinalizowania i w związku z tym, relatywnie szybka. Potrzebujesz jedynie dowodu, aby dopełnić wszelkich formalności. Wypełniasz oświadczenie o zarobkach, które w ciągu niecałej godziny jest zweryfikowane przez pracowników firmy pożyczkowej. Jednakże, takie pożyczki są zazwyczaj po prostu droższe, ze względu na ryzyko pożyczkodawcy.
Jest to równie niebezpieczne dla pożyczkobiorcy, gdyż bierze na siebie zobowiązanie finansowe, którego może nie być w stanie spłacić, a zadłużenie wrasta. Powstaje również potencjalne ryzyko niewłaściwego wykorzystania danych. Warto więc rozważyć wszelkie plusy i minusy i dogłębnie zastanowić się czy warto.

pieniądze i karta kredytowa w kieszeni

Szybkie i bezpieczne rozwiązania

A zatem najlepiej 2w1. Dobre firmy pożyczkowe oferują transparentne i proste rozwiązania, polegające na odpowiednim dobraniu produktu finansowego do potrzeb i możliwości klienta. Pożyczkobiorcy są informowani od samego początku o wszystkich kosztach, które są jasno i przejrzyście wyróżnione, również w umowach. Bezpieczeństwo pożyczkobiorców, ich stabilności finansowej oraz danych, powinno być najważniejsze, dlatego należy polegać na firmach, które sprawdzają historię kredytową Klienta, aby nie powiększyć jego spirali zadłużenia oraz potwierdzają jago tożsamość.
Takie pożyczki są i bezpieczne, i szybkie, bo decyzję o ich wypłacie można otrzymać nawet w 15 minut. Wypłata następuje zazwyczaj najpóźniej następnego dnia po zawarciu umowy.
LoanMe stosujemy takie rozwiązania, aby zapewnić naszym Klientom jak najlepszy produkt w najkrótszym możliwym czasie.