Szybka gotówka na swój biznes

Szybka gotówka

Krok 1 – najpierw plan, a później szybka gotówka

Zdecydowanie najważniejszym punktem każdego działania jest stworzenie obiektywnego biznesplanu, który będzie zawierał misję i wizję firmy oraz konkretne cele biznesowe, jakie chcesz osiągnąć w ustalonych ramach czasowych. Szybka gotówka to nie wszystko, bez planu możesz ją wykorzystać na cele, które nie są związane z tworzeniem własnej firmy. Pamiętaj, że biznesplan to Twoja mapa, która musi zawierać kierunek podróży, jej miejsce docelowe oraz ewentualne środki finansowe, jakie musisz na nią przeznaczyć. Zrób research i sprawdź, ile będziesz musiał zapłacić za uregulowanie wszystkich spraw urzędowych, ewentualny zakup sprzętów biurowych czy wynajem powierzchni (jeśli jest taka potrzeba). Kiedy wszystko zsumujesz, będziesz wiedział na czym stoisz, ile gotówki potrzebujesz i jak szybko.

Krok 2 – szybka gotówka, a oszczędzanie „w skarpetę”

Od pokoleń wierzymy, że oszczędzanie „do skarpety” to dobry sposób na zgromadzenie dodatkowej szybkiej gotówki, którą masz zawsze pod ręką. Jeśli sporządziłeś już plan działania, ustaliłeś cel swojej biznesowej podróży i budżet, którego potrzebujesz na jego realizację – wiesz już, ile pieniędzy musisz zdobyć, aby pokryć koszty. Oczywiście kwoty, które musisz „uzbierać” zależą od tego, jaki charakter biznesu będziesz prowadzić – czy będzie to raczej działalność online i firma jednoosobowa, czy może planujesz od razu zatrudnić kilkadziesiąt osób. Niezależnie od tego, jakie masz plany, warto odkładać co najmniej 20% ze swojej dotychczasowej wypłaty na cele związane z własnym biznesem. Kiedy przyjdzie czas, gdy będziesz gotowy zrezygnować z etatu na rzecz własnej działalności gospodarczej, szybka gotówka (zgromadzona dzięki Twojej determinacji) będzie czekać na koncie bez oprocentowania!

Krok 3 – szybka gotówka, a konto oszczędnościowe

Dodatkowa szybka gotówka zgromadzona „przy pomocy” konta oszczędnościowego to inna znana i skuteczna alternatywa. Ten rodzaj konta ma wiele zalet, w tym jedną największą –  pieniądze, które są wpłacone na konto oszczędnościowe są oprocentowane, czyli zarabiają same na siebie. Oprocentowanie zwykle wynosi 2-3% w skali roku. Ponadto, taki rachunek założysz online w niecałe 15 minut. Niemal wszystkie banki pozwalają na złożenie wniosku przez Internet lub telefon. Dodatkową szybką gotówkę złożoną na koncie można w każdej chwili przelać na inny rachunek, masz więc szybki i łatwy dostęp do środków finansowych niemal przez cały czas. Jeśli zdecydujesz się na zamknięcie konta – nie tracisz odsetek, które wygenerowała Twoja zaoszczędzona szybka gotówka. Możesz również zlecić stałą comiesięczną operację przelewu środków z Twojego konta osobistego na konto oszczędnościowe każdego miesiąca. Nie dość, że oszczędzasz, to jeszcze dzięki oprocentowaniu generujesz więcej dodatkowej gotówki, którą zawsze możesz szybko wydać – w dowolnej chwili!

Krok 4 – szybka gotówka, a pożyczka na firmę

Szybką gotówkę możesz również pozyskać biorąc pożyczkę dla przedsiębiorców. Wiele firm pożyczkowych, jak i banków prezentuje ten rodzaj oferty dopasowanej do potrzeb małych i średnich firm.  Jedną z instytucji oferujących atrakcyjne pożyczki dla firm jest LoanMe. Można pożyczyć nawet do 7000 zł i spłacić zobowiązanie w dogodnych niskich ratach tygodniowych. Wniosek można wypełnić online za pośrednictwem strony www.loanme.pl Szybka gotówka na firmowe wydatki na pewno się przyda! Łatwy proces aplikacyjny, krótki proces weryfikacji i szybki przelew gotówki na konto – to zdecydowane walory tego typu oferty! Jeśli więc potrzebujesz załatać dziurę w  firmowym budżecie lub „przytulić trochę grosza” na start – pożyczka dla przedsiębiorców może pomóc! 

Czy warto zakładać własną firmę?

Praca na etacie na pewno daje wiele korzyści – dostęp do świadczeń pracowniczych, dni urlopowe i możliwość nieprzynoszenia pracy do domu – to wielkie plusy takiego trybu zatrudnienia. Jednak… Jeśli posiadanie własnej działalności gospodarczej jest Twoim marzeniem, jesteś przedsiębiorczy i zorganizowany i chcesz pracować tylko dla siebie – spróbuj swoich sił w świecie biznesu! Dobry pomysł, rzetelny biznesplan i szybka gotówka na start będą Twoimi sprzymierzeńcami w drodze w nieznane.