Pożyczka za darmo

Pożyczka za darmo

Ponoć w życiu nie ma nic za darmo, co najwyżej zmienia się waluta, w jakiej płacimy za uzyskane dobra. Czy zatem warto zaufać firmą pożyczkowym, które proponują wzięcie pożyczki za darmo? Czy ich oferta to zwykła manipulacja mająca przyciągnąć zainteresowanie klientów, czy rzeczywiście realna i uczciwa propozycja? Każdy, kto dokładniej przyjrzy się warunkom, na jakich instytucje pozabankowe przyznają pożyczki za 0 złotych, musi przyznać, że jest to bardzo atrakcyjna oferta, z której naprawdę warto skorzystać.

Pożyczka za darmo

Pożyczka za darmo jest usługą finansową, gdzie pożyczkodawca udziela wsparcia finansowego pożyczkobiorcy, nie pobierając od niego żadnych odsetek, ani dodatkowych opłat w ramach prowizji lub samego faktu jego udzielenia. RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowana określająca całkowity koszt kredytu, w takim wypadku, wynosi 0%. Oczywiście pożyczka za damo nie oznacza braku konieczności zwrotu pożyczonej sumy. Oznacza jedynie, że musimy zwrócić dokładnie taką samą kwotę, jaką pożyczyliśmy. Najczęściej spłata tego rodzaju pożyczki odbywa się na innych zasadach niż standardowe warunki oferowane w przypadku zwyczajowo oprocentowanych usług. Dokładne zasady udzielania pożyczki za 0% powinny zostać nam przedstawione na początku procesu wnioskowania.

Jaki zatem mają interes firmy pożyczkowe w niepobieraniu opłat za świadczone usługi? Dla finansowych instytucji pozabankowych to przede wszystkim bezpłatna reklama i sposób na przyciągnięcie klienta. W ten sposób firmy pożyczkowe liczą, że zachęcony atrakcyjną ofertą pożyczkobiorca wróci do nich w przyszłości i tym razem skorzysta ze standardowo oprocentowanego produktu finansowego. Jest to również swoista możliwość sprawdzenia wiarygodności pożyczkobiorcy przez pożyczkodawcę. Jeżeli, jest on w stanie spłacić swoje zobowiązania wobec firmy, w wyżej określonym terminie jest szansa na to, że w przyszłości również nie będzie miał problemów w spłacie kolejnych zadłużeń.

W jaki sposób można uzyskać pożyczkę za darmo?

Pożyczki za darmo oferowane przez pozabankowe instytucje finansowe to produkt łatwo dostępny dla przeciętnego obywatela. Niezwiązane prawem bankowym firmy pożyczkowe nie są zazwyczaj szczególnie wymagającym pożyczkodawcą. Aby uzyskać pożyczkę bez dodatkowych opłat, najczęściej wystarczy być nowym klientem firmy tego typu, mieć ukończone 18 lat, posiadać dowód osobisty i konto w banku. Firmy pożyczkowe działające w Polsce wymagają również zazwyczaj, aby pożyczkobiorca był obywatelem Rzeczpospolitej Polskiej i mieszkał na terenie kraju. Niektóre również sprawdzają historię w bazach danych takich jak BIK, BIG i KRD. Jednak nie jest to reguła i na rynku znajdziemy podmioty, które udzielają pożyczek nawet osobą mającym negatywną historię kredytową.

Wysokość kwoty, do jakiej możemy wziąć pożyczkę za darmo, jest określana indywidualnie przez daną firmę pożyczkową. Najczęściej jest to od około 500 zł do około  1 000 – 2 000 zł, na których spłatę pożyczkobiorca ma zazwyczaj około 30 dni. Co ważne, do pożyczonej kwoty nie zostaną doliczone dodatkowe opłaty jedynie w przypadku, kiedy klient spłaci ją w góry określonym terminie.

Gdzie otrzymamy pożyczkę za darmo?

Ofertę pożyczki za darmo najczęściej znajdziemy w pozabankowej instytucji finansowej świadczącej usługi w zakresie udzielania szybkich pożyczek takiej jak na przykład LoanMe www.loanme.pl. Wypełniając formularz online, możemy w prosty sposób pożyczyć określoną kwotę pieniężną, nie wychodząc nawet poza próg własnego domu. Po kilkunastu minutach od wypełnienia wniosku dostajemy informację o wyniku przeprowadzonej weryfikacji. Jeżeli pożyczka zostanie przyznana, dodatkowe środki finansowe zostaną nam przelane na rachunek bankowy nawet w kilka/kilkanaście godzin od momentu rozpoczęcia całego procesu.

Oprócz oferty bezpłatnej pożyczki w LoanMe pojawiają się również inne atrakcyjne promocje jak na przykład przyznawanie bonów zakupowych, do każdej standardowo oprocentowanej pożyczki oferowanej przez firmę.

Korzyści płynące ze skorzystania z pożyczki za darmo

Nie każdy ma pozytywne skojarzenia z firmami pożyczkowymi. Niektórzy boją się wysokiego oprocentowania z tytułu świadczonych usług. Często klienci nie są nawet świadomi, że można uzyskać pożyczkę za darmo właśnie w pozabankowej instytucji finansowej i że cały proces wnioskowania jest tak nieskomplikowany. Może to być miłe zaskoczenie, dla każdego, kto do tej pory negatywnie oceniał firmy pożyczkowe i oferowane przez nie usługi.

Jeżeli nasze dochody są ograniczone, a z jakichś powodów potrzebujemy pożyczyć niedużej kwoty pieniężnej, pożyczka za 0 złotych uzyskana w firmie pożyczkowej, jest wyjątkowo atrakcyjnym rozwiązaniem. Na rynku mamy szeroki wybór ofert tego typu. Wystarczy przejrzeć oferty internetowych firm pożyczkowych, aby znaleźć propozycję bezpłatnej pożyczki. W szybki i bezproblemowy sposób będziemy mogli się cieszyć dodatkowymi środkami pieniężnymi, które mogą być spożytkowane na dowolny cel, według aktualnych potrzeb.

Na co zwrócić uwagę w przypadku chęci skorzystania z pożyczki za darmo?

Jak wszyscy wiemy, pieniądze znacznie łatwiej się pożycza, niż oddaje. Pokusa wzięcia pożyczki za darmo może być bardzo kusząca, jednak nie powinniśmy zapomnieć o konieczności zwrotu pożyczonej kwoty. Pomimo że firmy pożyczkowe nie nakładają na pożyczkobiorców wygórowanych wymagań i są o wiele bardziej elastyczne niż banki, jednak to przede wszystkim po stronie klienta leży realna ocena własnych możliwości finansowych. Próba oszukania pożyczkodawcy, zaniżenie aktualnych kosztów bytowych, czy manipulacja wysokością otrzymywanych dochodów może skutkować dużymi problemami zarówno dla jednej, jak i dla drugiej strony.

Czy branie pożyczki za darmo jest bezpieczne?

Korzystanie z takiego produktu jak pożyczka za darmo nie wiąże się z żadnych ryzykiem. Wszystko odbywa się na zgodnie z literą prawa, a firmy pożyczkowe, zgodnie z umową, nie pobierają za jej udzielenie żadnych dodatkowych opłat. Jedyna sytuacja, gdzie możemy spodziewać się trudności, może wiązać się jedynie z naszą niesubordynacją, jeśli chodzi o spłacanie zaciągniętego długu.

Nie na wszystko mamy wpływ i czasem może zdarzyć się nieprzewidziana sytuacja, kiedy klient firmy pożyczkowej utraci zdolność spłaty swojego zobowiązania wobec firmy. W takich przypadkach najlepiej od razu poinformować o zaistniałych problemach pożyczkobiorcę. Wbrew pozorom pozabankowym instytucją finansowym również zależy na tym, by ich klienci spłacili pożyczoną kwotę. Wspólne opracowanie strategii, która pomoże dłużnikowi w spłacie zadłużenia, to najlepszy sposób na rozwiązanie problemu.

W przypadku, kiedy dłużnik próbuje uniknąć odpowiedzialności, wierzyciel może stać się nieufny i przestać wierzyć w dobre intencje swojego klienta. Może to skutkować podjęciem środków w celu odzyskania zobowiązania od niefrasobliwego klienta. Wpis do bazy dłużników, przekazanie sprawy zewnętrznej firmie windykacyjnej, naliczenie karnych odsetek, to przykłady działań, jakie podejmują firmy pożyczkowe wobec dłużników, którzy nie wykazują chęci współpracy z wierzycielem w zakresie spłaty swoich zobowiązań. Pożyczkobiorca nie tylko utraci zaufanie danej firmy pożyczkowej, ale poprzez ewentualny wpis do bazy dłużników, może mieć problemy z korzystaniem z usług finansowych w przyszłości. Warto, nie dopuścić do takiej sytuacji i zadbać o polubowne rozwiązanie sprawy.

Najlepszą strategią w przypadku wystąpienia nieoczekiwanych problemów ze spłatą zobowiązania jest, więc jak najszybsze zwrócenie się do pożyczkodawcy z prośbą o pomoc w zaistniałej sytuacji. Firmy pożyczkowe zazwyczaj są przychylne dłużnikom, którzy w ten sposób stawiają sprawę i są skłonne wspólnie ustalić nowe warunki, które pomogą w uregulowaniu zobowiązania pożyczkobiorcy. Czasami wydłużenie terminu spłaty udzielonej pożyczki lub chwilowe jej zawieszenie może skutecznie rozwiązać zaistniały problem ze spłatą.

Firmę pożyczkową, która udzieliła nam pożyczki, warto traktować jako partnera, któremu również zależy, aby pożyczkobiorca miał szansę spłacenia swojego długu. Próby przekonania wierzyciela, że problemu nie ma, to najprostszy sposób na utratę jego zaufania i nabawieniu się dodatkowych kłopotów.