Pożyczka za 0 procent

Pożyczka za 0 procent

Czym tak naprawdę jest darmowa pożyczka?

Czytając słowo „darmowy”, zwłaszcza w przypadku produktów oferowanych przez instytucje pozabankowe, zapala nam się lampka ostrzegawcza – czy to możliwe, aby chwilówka była darmowa? Oczywiście! W sieci dostępne są pożyczki 0 procent, które można otrzymać nawet w kilkanaście minut, a potrzebny jest do tego tylko dowód osobisty. Pożyczka 0 procent, to oferta dla osób, które szybko chcą skorzystać z możliwości otrzymania dodatkowej gotówki, a wolą uniknąć czasu oczekiwania na decyzję o przyznaniu kredytu bankowego.

Decydując się na pożyczkę 0 procent oddajesz dokładnie tyle, ile pożyczyłeś. Dzięki temu możesz zyskać gotówkę na dowolny cel i nie martwić się o żadne dodatkowe koszty, oczywiście pod warunkiem, że spłacisz zobowiązanie w wyznaczonym terminie. Jeżeli klient nie dokona terminowej wpłaty, z tego tytułu pożyczkodawca ma prawo do naliczania odsetek karnych za każdy dzień opóźnienia w spłacie.

Pożyczki bez oprocentowania to produkty specjalne oferowane przez firmy pozabankowe, które najczęściej udzielane są na krótki okres kredytowania. Pożyczkodawcy bardzo często kierują ofertę pożyczki 0 procent do Klientów, którzy po raz pierwszy decydują się na pożyczkę w danej firmie, jest to dobra metoda, aby zdobyć zaufanie Klienta. Jeżeli Klient zdecyduje się na ofertę Pożyczkodawcy i wszystko przebiegnie pomyślnie, jest szansa, że w przyszłości zainteresuje się kolejną ofertą tej firmy.

Pożyczka 0 procent czym się różni od zwykłej pożyczki?

Istotną różnicą pomiędzy darmową pożyczką, a pożyczką z oprocentowaniem jest koszt zaciągnięcia zobowiązania. W przypadku tej pierwszej, jak sama nazwa wskazuje – pożyczka bez oprocentowania –  Klient oddaje tylko pożyczoną kwotę, bez dodatkowych kosztów, natomiast w przypadku tej drugiej do kwoty pożyczki doliczane jest także oprocentowanie, w związku z tym decydując się na taką ofertę Klient musi zwrócić pożyczoną kwotę wraz pozostałymi kosztami zobowiązania.

Pożyczka online na raty za darmo?

Jedną z firm, które mają w swojej ofercie pożyczkę 0 procent jest LoanMe. To firma, która na rynku istnieje od ponad 5 lat i ma rozbudowaną ofertę produktów, darmowa pożyczka to jeden z nich. Jak ją otrzymać? Pierwszą pożyczkę w LoanMe można mieć całkowicie za darmo pod warunkiem, że potencjalny Klient zadeklaruje spłatę zobowiązania w pięć tygodni. Należy także spełniać określone wymagania: być polskim obywatelem i mieszkać na terenie kraju, mieć ukończone 18 lat i posiadać własne konto bankowe. Do uzyskania pozytywnej weryfikacji wniosku należy posiadać także stałe źródło dochodu za pomocą którego Klient będzie spłacał swoje zobowiązanie – może to być umowa o pracę, wpływy z prowadzonej działalności gospodarczej, czy przyznana renta lub emerytura.  

Pożyczka 0 procent bez weryfikacji w BIK i KRD?

Biuro Informacji Kredytowej oraz Krajowy Rejestr Dłużników to instytucje, które gromadzą wszelkie dane, zarówno pozytywne, jak i negatywne na temat historii kredytowych firm oraz osób fizycznych. Na rynku pożyczek bez oprocentowania można znaleźć oferty od firm, które proponują swój produkt bez konieczności sprawdzania potencjalnego Klienta w BIK i KRD.

Firmy pożyczkowe używają tych rejestrów w celu zbadania zdolności kredytowej, ze względu na to, że znajdują się tam wiarygodne dane na temat potencjalnych Klientów. Pożyczkodawcy ustawowo są zobowiązani do oceny wypłacalności osób wnioskujących o pożyczkę.

Jeżeli interesujesz się darmową pożyczką, warto sprawdzić swoją ocenę zdolności kredytowej oraz scoring kredytowy.

Jak wygląda proces wnioskowania o pożyczkę 0 procent?

Jest to bardzo prosty mechanizm. Wystarczy wejść na stronę firmy oferującej tego typu usługi. Tam należy poszukać wniosku o udzielenie pożyczki 0 procent, który zazwyczaj udostępniony jest w formie formularza online. Następnie należy rzetelnie odpowiedzieć na wszystkie pytanie i przesłać wniosek do weryfikacji. LoanMe oferuje darmową pożyczkę do 6000zł, przy czym okres spłaty może wynosić nawet do 5 tygodni. Sam proces weryfikacji wniosku trwa zazwyczaj maksymalnie do godziny. Po tym czasie potencjalny pożyczkobiorca uzyskuje odpowiedź czy pożyczka zostanie mu udzielona. Jeżeli wszystko przebiegło pomyślnie, możemy spodziewać się otrzymania gotówki na konto w dni robocze do 24 godzin.

Pożyczka 0 procent – jak spłacać?

Spłaty pożyczki online dokonujemy najczęściej na indywidualne konto bankowe, którego numer dostaniemy od firmy udzielającej nam pożyczki. LoanMe tworzy dla każdego ze swoich klientów indywidualne konto, na które będzie mógł wpłacać pieniądze w celu spłaty zobowiązania. Wpłaty powinny się odbywać według ustalonego wcześniej harmonogramu.

Jeżeli jednak pożyczkobiorca nie wywiązuje się ze swoich obowiązków wobec firmy i opóźnia się ze spłacaniem swojego długu, LoanMe ma prawo naliczyć za opóźnienia karne odsetki. Brak terminowych wpłat może również skutkować zgłoszeniem pożyczkobiorcy do Biura Informacji Gospodarczej oraz w najcięższych przypadkach do przekazania sprawy firmie windykacyjnej. To wszystko może w przyszłości bardzo utrudnić możliwość klienta do zaciągnięcia kolejnych pożyczek. Dlatego przed skorzystaniem z usług firmy pożyczkowych warto dokładnie przyjrzeć się swoim możliwościom finansowym.

Zalety pożyczek 0 procent

Pożyczki bez oprocentowania to wygodna opcja, jeśli potrzebne jest dodatkowe wsparcie finansowe. Często tego typu produkty są ratunkiem w awaryjnych sytuacjach.  Aby móc otrzymać pożyczkę 0 procent potrzebny jest jedynie dowód, formalności można dopiąć online, czas oczekiwania na decyzję to zazwyczaj od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, pożyczka udzielana jest na dowolny cel, ale co najważniejsze – jest to produkt bez oprocentowania, to znaczy, że oddaje się dokładnie tyle, ile się pożyczyło, bez dodatkowych kosztów, natomiast należy także pamiętać, aby skrupulatnie wywiązać się ze wszystkich zapisów umownych, zwłaszcza, jeżeli chodzi o dotrzymanie terminu zwrotu zobowiązania, ponieważ spóźnienie może skutkować niechcianymi konsekwencjami.