Pożyczka selfie – nowa metoda weryfikacji

selfie, zdjęcie, ręka, telefon

Współczesna technologia pozwala na szybsze i bezpieczniejsze weryfikowanie tożsamości klienta w sieci. Obecnie rozwijany jest nowy trend, w którym wykorzystywane będą nasze dane biometryczne. 

Co to są dane biometryczne?

Dane biometryczne to zbiór unikalnych cech każdego człowieka odróżniających go od innych jednostek. Do takich danych zaliczają się m.in.: linie papilarne, głos, wzór i kolor tęczówki oka, a także geometria twarzy. Zabezpieczenia oparte na tej metodzie weryfikacji są praktycznie niemożliwe do przełamania. Technologia tego typu jest stale udoskonalana. To właśnie ze względu na swoją skuteczność, tę metodę weryfikacji można  spotkać w urzędach np. podczas wyrabiania paszportu.

selfie, telefon, mężczyzna

Wystarczy selfie 🙂 

Nic więc dziwnego, że firmy pożyczkowe i banki są zainteresowane wprowadzeniem takiego procesu weryfikacji w swoich usługach. Obecne przepisy nakładają na te instytucje obowiązek potwierdzania tożsamości  klientów. Do tej pory wykorzystywano skany dokumentów, przelewy bankowe i aplikacje, np. Instantor. Młodzi klienci, którzy cenią sobie szybkość i łatwą dostępność produktów (najlepiej online) dyktują nowe trendy na rynku finansowym. Aby być na bieżąco, zaprojektowano innowacyjne rozwiązanie, jakim jest „pożyczka na selfie”! Jak to działa? W trakcie składania wniosku o pożyczkę system prosi o zrobienie sobie zdjęcia przednim aparatem telefonu. Aby uniknąć sfałszowania danych i podstawienia np. wydrukowanej fotografii konieczne może być mrugnięcie lub poruszenie głową. W ramach dodatkowej weryfikacji, aplikacja może poprosić klienta o zrobienie sobie drugiego „selfie”, na którym oprócz twarzy pokażemy do kamery również dowód osobisty trzymany w drugiej dłoni.
 
Dobrej jakości plik pozwoli na rozpoznanie znaków i automatyczne uzupełnienie pól we wniosku. Autoryzacja powiedzie się, jeśli dane będą zgadzać się z tymi zapisanymi w systemie. Obecnie z tej metody weryfikacji korzysta Bank Pekao S. A. oraz Citi Handlowy.

komputer, ręce, laptop

Internet daje wiele możliwości i ułatwia codzienne funkcjonowanie. Ważna jest nie tylko wygoda, ale również bezpieczeństwo. Postęp sieci online to również rozwój cyberprzestępstw. Dlatego tak istotna jest ciągła praca nad zabezpieczeniami. Metoda weryfikacji klientów za pomocą selfie lub odcisku palca bez wątpienia należy do innowacyjnych rozwiązań Wydaje się być również dość bezpieczną metodą weryfikacji klientów, która przed ostatecznym wprowadzeniem do użytku będzie musiała przejść wiele testów. Jednakże, sam pomysł jest już olbrzymim krokiem ku przyszłości, który może zrewolucjonizować rynek finansowy

Źródło:
https://pozyczkowy-portal.pl/pozyczka-na-selfie/
https://chwilowo.pl/prasa/pozyczka-na-selfie/
https://moneystore.pl/pozyczka-na-selfie-czyzby-nowe-metody-weryfikacji/