Pożyczka przez internet na konto

Pożyczka przez internet na konto

Pożyczka przez internet na konto

Pożyczka przez internet na konto w błyskawicznym czasie zapewni Ci dodatkowe pieniądze na niespodziewane okazje. Co będzie potrzebne, by ją zdobyć? Niewiele. Musisz mieć rachunek bankowy, telefon i dowód osobisty. Do pożyczenia nawet kilku tysięcy złotych nie będzie Ci natomiast potrzebne ani zaświadczenie o zarobkach, ani dokument potwierdzający zatrudnienie. O wszystkie niezbędne dane zostaniesz zapytany w elektronicznym wniosku dostępnym na stronie internetowej.

Klucz do popularności pożyczki przez internet na konto

Pożyczka przez internet na konto zyskała przez lata dużą popularność wśród konsumentów. Relatywnie niski poziom zarobków w Polsce, brak poduszki finansowej zapewniający płynność finansową to częste powody, dla których jesteśmy zmuszeni pożyczyć dodatkowe pieniądze w celu zaspokojenia podstawowych potrzeb. Możliwość spłacenia zaciągniętej pożyczki w ratach daje czas potrzebny na wyjście z finansowych kłopotów.

Porównując pożyczkę internetową na konto ze zwykłym produktem kredytowym oferowanym przez banki, łatwo zauważyć niezwykłą prostotę i łatwość w uzyskaniu tego pierwszego. Gotówka uzyskana w ramach pożyczki w firmie pożyczkowej już w kilkanaście minut może zostać przelana na nasze konto. Wszystko to odbywa się w sposób elektroniczny i nie wymaga nawet kontaktu z pracownikiem firmy pożyczkowej.

Co najważniejsze, dzięki rewolucjom w przepisach dotyczącym firm pożyczkowych i udzielania pożyczek, korzystanie z chwilówki internetowej w sprawdzonej firmie pożyczkowej jest całkowicie bezpieczne. Ustawa antylichwiarska chroni bowiem konsumentów przed potencjalną nieuczciwością i próbami naliczenia zbyt wysokich opłat czy odsetek.

Jak działa pożyczka przez internet na konto?

Nie wszyscy mają zaufanie do usługi takiej jak pożyczka przez internet na konto. Bez znajomości obowiązującego prawa czy zasad naliczania kosztów trudno nie mieć wątpliwości co do bezpieczeństwa korzystania z takiej oferty.

Obecny rynek pożyczek online nie jest tym samym rynkiem, jaki był znany kilkanaście lat temu. Początkowo firmy pożyczkowe nie musiały się stosować do żadnych ograniczeń, co wykorzystywały, naliczając często niemożliwie wysokie koszty związane nie tylko z oprocentowaniem pożyczki, ale także opłatami początkowymi, czy dodatkowym ubezpieczeniem. To doprowadziło, do nieufności konsumentów i złej opinii całego rynku pożyczkowego.

Nieuczciwe praktyki zostały ukrócone przez wprowadzenie zapisów prawnym porządkujących zasady udzielanie pożyczek. Ograniczono w ten sposób możliwość windowania kosztów przez firmy pożyczkowe i nałożono na nie konieczność jasnego przedstawienia wszystkich opłat, zanim klient podejmie decyzję o zaciągnięciu zadłużenia. W obecnych czasach nie ma mowy o ukrywaniu żadnych dodatkowych kosztów przez firmy pożyczkowe.

Wprowadzone przepisy, pozwoliły na zmianę opinii o całym rynku pożyczkowym. Klienci zaczęli traktować firmy pożyczkowe, jako godnych zaufania partnerów. Klarowność warunków udzielania pożyczki przez internet pozwala zmienić zdanie o tym produkcie nawet największym sceptykom.

Koszty związane z zaciągnięciem pożyczki przez internet na konto

Mówiąc o kosztach zaciągnięcia pożyczki przez internet na konto, mówimy o kosztach odsetkowych i kosztach pozaodsetkowych. W skład kosztów pozaodsetkowych najczęściej wchodzą koszty ubezpieczenia i prowizji. Ustawa antylichwiarska obowiązująca od 11 marca 2016 roku określa szczegółowo maksymalną wysokość obu tych kosztów.

Przed wejściem w życie wspomnianej ustawy, na rynku pożyczkowym można było spotkać się z bardzo nieuczciwym zachowaniem firm pożyczkowych. Nieświadomych klientów kusiły one niskim oprocentowaniem oferowanych pożyczek, doliczając następnie koszty pozaodsetkowe przekraczające wszelkie normy przyzwoitości. W ten sposób pożyczkobiorca, myśląc, że właśnie podpisuje umowę na atrakcyjnie oprocentowaną pożyczkę, z przerażeniem odkrywał wysokość ostatecznej kwoty, jaką finalnie musiał spłacić.

Ustawa z 2016 pozwoliła zlikwidować te krzywdzące praktyki, narzucając z góry maksymalną wysokość kosztów zarówno odsetkowych, jak i pozaodsetkowych. Wysokość kosztów odsetkowych nie może przekroczyć 4-krotności aktualnej stopy lombardowej ustalanej przez Narodowy Bank Polski. Koszta pozaodsetkowe nie mogą być wyższe niż 25%, a w skali roku nie może to być więcej niż 30%.

Najlepiej podane wartości zobrazuje realny przypadek na przykładzie jednej z firm pożyczkowych. Na stronie LoanMe mamy przykładowe wyliczenie kosztów udzielenia pożyczki przez internet na konto na kwotę 1 000 zł. Na podanym przykładzie koszt pożyczki wyniesie nas 163,10 złotych. LoanMe zastrzega jednak, że koszt pożyczki wyliczany jest indywidualnie i zależy od zdolności kredytowej danego klienta, możemy więc założyć, że dla niektórych koszta te będą większe. Nie mniej już teraz widzimy, że koszty te nie są przerażająco wysokie.

Pożyczka przez internet na konto za 0 złotych

Chęć przyciągnięcia nowych pożyczkobiorców sprawiła, że dużo firm pożyczkowych oferuje pożyczki przez internet za 0 złotych. To wyjątkowa szansa dla wszystkich tych, którzy jeszcze nie korzystali z produktów danej firmy, gdyż to właśnie oni, mogą skorzystać z takiej okazji. Rozważając wzięcie dodatkowej gotówki, warto pamiętać o takiej możliwości.

Proces wnioskowania o pożyczkę przez internet na konto

Pożyczkę przez internet na konto otrzymasz ekspresowo, wypełniając prawidłowo wniosek internetowy. Zanim jednak to nastąpi, powinieneś poświęcić trochę czasu, na wybór firmy pożyczkowej, z której oferty skorzystasz. Zanim zaciągniesz jakiekolwiek zobowiązanie, sprawdź opinię w internecie, porównaj warunki cenowe, upewnij się, że wiesz dokładnie, jakie koszty Cię czekają z tytułu zaciągnięcia długu. Pamiętaj, że regulacje prawne nakładają na firmę pożyczkowe obowiązek całkowitej przejrzystości, co do wszystkich kosztów, jakie naliczą za udostępnienie swoich środków. Muszą więc podać dokładną wysokość odsetek, prowizji, czy innych opłat.

Kiedy wybrałeś konkretną firmę pożyczkową i zapoznałeś się ze wszystkimi kosztami, wysokością RRSO (Rzeczywistej Rocznej Stopy Zwrotu) pora wypełnić wniosek o pożyczkę danymi. Zrób to uważnie, gdyż niedbałe wypełnienie formularza może skutkować jego odrzuceniem. Firmy pożyczkowe nie są zbyt wymagające wobec swoich klientów. Większość wniosków uzyskuje pozytywną odpowiedź. O wyniku procesu weryfikacji dowiesz się z wiadomości SMS lub e-mail.

Zanim firma pożyczkowa przeleje pieniądze na Twoje konto, zostaniesz poproszony o przelanie grosza na wskazany rachunek bankowy. Ma to na celu potwierdzenie numeru Twojego własnego konta, na które w odpowiedzi, zostanie przelana kwota pożyczki. Po otrzymaniu przelewu z firmy pożyczkowej pozostaje Ci wykorzystać dobrze dodatkowe pieniądze, a także spłacać bez opóźnień dopiero co uzyskaną pożyczkę.

Bezpieczeństwo pożyczki przez internet na konto

Pożyczka przez internet na konto jest bezpiecznym rozwiązaniem na załatanie powstałej dziury w budżecie, pod warunkiem, że podchodzimy do tego odpowiedzialnie. Niezwykle ważna jest szczera i realna ocena naszych możliwości finansowych i tego, czy będzie nas stać na spłatę potencjalnego długu. Ponadto istotne jest czytanie dokładnie warunków umowy i świadoma decyzja o jej zawarciu. Pamiętajmy, że pożyczone pieniądze będziemy musieli zwrócić według ściśle określonego harmonogramu.

Obecnie istniejące firmy pożyczkowe muszą poddać się przepisom prawa, które zapewniają bezpieczeństwo i transparentność procesu pożyczkowego. Na swoim stronach internetowych, firmy pożyczkowe bardzo często udostępniają szczegółowe instrukcje i artykuły związane z korzystaniem ze swoich produktów.

Pożyczkodawcom zależy na świadomych klientach, którzy odpowiedzialnie podejmując decyzję o zaciągnięciu długu, będą terminowo spłacać swoje zobowiązania. Niespłacone przez klientów pożyczki to realna strata dla firmy pożyczkowej stąd ich celem nie jest namawianie osób niemających odpowiednich warunków finansowych na zaciągnięcie długu. Po stronie pożyczkobiorcy leży, więc rozsądne i nieemocjonalne podejście do tematu pożyczek gotówkowych.