Pożyczka online czy w oddziale pożyczkodawcy?

Pożyczka „w trybie stacjonarnym”, a pożyczka online

Pójście do siedziby banku lub pożyczkodawcy pozabankowego w celu zaciągnięcia kredytu lub pożyczki jest alternatywą wciąż wybieraną przez wiele osób. Tego typu rozwiązanie jest korzystne szczególnie dla klientów, którzy cenią sobie bezpośredni kontakt z Pracownikiem placówki lub są sceptycznie nastawieni do wnioskowania o pożyczkę online. „Na miejscu” można za jednym zamachem wyjaśnić wszystkie wątpliwości i podpisać pakiet dokumentów. Warto również dopytać Pracownika o kwestie związane z umową, całkowitą kwotą pożyczki czy harmonogramem spłaty rat. Pracownik może również doradzić, jaka oferta będzie dla nas najkorzystniejsza. Jednakże, wnioskowanie o pożyczkę „stacjonarnie”, zamiast „online” wiąże się z pewnymi ograniczeniami… W szczególności – należy dostosować czas wizyty do godzin pracy banku lub innego pożyczkodawcy. Często tego typu instytucje pracują do godziny 15:00 lub 16:00, należy więc wziąć dzień wolny w pracy, aby załatwić formalności. Ponadto, pośpiech, jaki towarzyszy wizycie może być złym doradcą, jeśli chodzi o dokładne przeczytanie i przeanalizowanie wszystkich dokumentów. Procedury bankowe często trwają dużo dłużej w przypadku wniosków złożonych w sposób „tradycyjny”.

Pożyczka online to dużo szybsza i łatwiejsza droga do pozyskania dodatkowej gotówki. Zwykle wystarczy wejść na stronę internetową banku lub pożyczkodawcy pozabankowego, zaznaczyć odpowiednią kwotę pożyczki online i preferowany okres spłaty, a następnie wypełnić formularz rejestracyjny. Weryfikacja wniosku o pożyczkę online oraz ocena zdolności kredytowej klienta to proces zajmujący od kilkunastu minut do kilku godzin. Zazwyczaj klient otrzymuje decyzję jeszcze tego samego dnia. Opcja pożyczki online jest przeznaczona dla osób, które cenią sobie szybkość i wygodę. Wypełnienie odpowiednich dokumentów online zajmuje kilkanaście minut, można to zrobić z dowolnego zakątka świata w dowolnym momencie. Wystarczy tylko komputer i dostęp do Internetu! Ponadto, wszystkie formalności są maksymalnie uproszczone, aby Klient mógł szybko dokończyć proces aplikacyjny. Jeśli decyzja o udzieleniu pożyczki online będzie pozytywna, z klientem kontaktuje się Pracownik firmy pożyczkowej lub banku, z którym należy ustalić szczegóły umowy. Podczas finalizacji wnioskowania o pożyczkę online, trzeba również zapytać o wszystkie detale i wyjaśnić wątpliwości związane z ofertą. Mamy również więcej czasu na dokładne przeczytanie i przeanalizowanie umowy pożyczki online, gdyż jest ona zazwyczaj wysyłana drogą mailową przed jej ostatecznym podpisaniem. 

Na co należy uważać, gdy decydujesz się zaciągnąć pożyczkę w siedzibie banku lub innej instytucji finansowej?

Wizyty w siedzibach banków lub firm pożyczkowych zazwyczaj są ograniczone czasowo. Zadbaj o to, aby Pracownik placówki dysponował odpowiednią ilością czasu, by odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania. Pamiętaj też o dokładnym przeczytaniu umowy pożyczki i dopytaniu o wszelkie „kruczki”. Nie podpisuj dokumentów, dopóki nie jesteś pewny, że oferta jest dla Ciebie korzystna. Pamiętaj też, aby przed wybraniem konkretnego pożyczkodawcy sprawdzić, czy działa legalnie, szczególnie wtedy, gdy nie podlega pod sieć banków lub instytucji finansowych, a jest jedną, odrębną firmą.

Na co należy uważać, gdy decydujesz się na pożyczkę online?

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że wnioskowanie o pożyczkę online to proces bardziej niebezpieczny. Jednakże, i w tym przypadku najważniejszą rzeczą, jaką musisz zrobić przed podpisaniem umowy pożyczki online, jest dokładne sprawdzenie firmy pożyczkowej lub banku w Internecie. Jeśli pożyczkodawca działa legalnie – na pewno posiada wpis w bazie KRS, który jest dostępny do wglądu dla wszystkich. Ponadto, musi on udostępnić adres siedziby firmy, jak również aktywny numer telefonu i aktualizowaną na bieżąco stronę internetową. Tylko pożyczki online z legalnego źródła są bezpieczne. Banki i firmy pożyczkowe działające zgodnie z prawem muszą przestrzegać ścisłych zapisów Kodeksu Cywilnego, praw konsumenta oraz polskiego prawa, gdyż są kontrolowane przez takie instancje, jak Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta czy Rzecznika Finansowego. Dbanie o bezpieczeństwo danych klientów oraz zabieganie o ich pozytywną opinię jest wpisane w codzienną działalność legalnych pożyczkodawców. Warto też sprawdzić opinie o firmie lub banku w sieci, zanim zdecydujesz się na swoją pożyczkę online.

Pożyczka online w LoanMe – dla klientów indywidualnych i przedsiębiorców

LoanMe to legalna firma pożyczkowa, która działa na polskim rynku od 2015 roku. Spółka prowadzi aktywną działalność internetową, oferując pożyczki online lub na telefon dla klientów indywidualnych – na dowolny cel, oraz dla przedsiębiorców – na cele związane z prowadzeniem biznesu. Klienci indywidualni mogą wnioskować o pożyczkę online do 4500 zł na 5 tygodni. Osoby prowadzące działalność gospodarczą mogą pożyczyć nawet do 7000 zł i rozłożyć spłatę zobowiązania do 62 tygodni. Wnioski o pożyczki online można złożyć za pośrednictwem strony: www.loanme.pl