Pożyczka na wakacje – czy to się opłaca?

Spakowana walizka na wakacje - pożyczka na wakacje – czy to się opłaca?

Wakacyjne miesiące powoli dobiegają końca. Nie oznacza to jednak, że musimy rezygnować z podróży, jeśli nie udało nam się jej zrealizować w sezonie letnim. Polska jesień jest bardzo dobrym okresem wyjazdowym – w krajach śródziemnomorskich nie jest już tak gorąco, a kraje arabskie kuszą niskimi cenami i wysoką jakością oferowanych usług. Co zrobić, gdy wydałeś wszystkie oszczędności na wyjazd do polskiego kurortu, gdzie spotkał Cię tylko deszcz i rozczarowanie? Tymczasem, last minute jest tak korzystne, że nie możesz przepuścić takiej okazji…

Pożyczka na wakacje

Z pomocą przychodzą firmy pożyczkowe, oferujące chwilówki, czyli pożyczki gotówkowe na krótki okres spłaty rat. Czy powinniśmy się decydować na taką ofertę, jeśli wiemy, że będziemy musieli zwrócić zobowiązanie z odsetkami?

Warto pamiętać, aby nie brać pożyczki w momencie, gdy wiemy, że nie będziemy w stanie jej spłacić. Takie postępowanie sprawi, że „wciągnie nas” jeszcze większa spirala zadłużenia, a wakacje marzeń staną się bardziej utrapieniem, niż wyczekiwaną chwilą wytchnienia. Pożyczka na wakacje to pożyczka dla osób, które mogą udokumentować swoje dochody, a przy tym wiedzą, że ich domowy budżet nie zostanie poważnie nadszarpnięty w momencie spłacania zobowiązania. Jeśli jednak jesteśmy pewni, że bez problemu ją spłacimy – nie ma na co czekać – zamów rozmowę z konsultantem LoanMe.

drogowskaz przy palmie - pożyczka na wakacje

Szybka i prywatna gotówka

Warto poświęcić trochę uwagi firmom zaufanym, które kierują do nas oferty oparte na szybkim systemie obsługi klienta. Przed podjęciem odpowiedniej decyzji należy zweryfikować aktywności danej firmy w sieci internetowej, jej obecność w rankingach pożyczkowych, opinie o firmie oraz oficjalne zasady, jakimi się kieruje w codziennej pracy. Nie musimy chyba przypominać, że najważniejszym aspektem zaciągnięcia każdego zobowiązania jest dokładne zapoznanie się z regulaminem oraz umową.

Jaką kwotę pożyczyć na wakacje?

Wysokość zaciąganej pożyczki zależy oczywiście od rodzaju oferty, na jaką się decydujemy. Wybór wakacyjnych ofert jest bardzo szeroki i zróżnicowany. Najtańsze z nich oscylują wokół ceny 2000 zł za osobę na 7 dni. Są to zazwyczaj wyjazdy do krajów arabskich – Egipt, Tunezja lub Maroko. W podobnych cenach można znaleźć także Turcję czy Albanię. Warto zaznaczyć, że standardy hotelowe są zwykle dość wysokie, a cena może spadać wprost proporcjonalnie do zbliżającej się daty wyjazdu, dlatego komuś o żelaznych nerwach opłaca się Ultra Last Minute.
Dla przykładu: ceny tygodniowego pobytu w Bułgarii lub Chorwacji wahają się od 1500 zł do 3000 zł za osobę. Hiszpania, Grecja i Włochy to najdroższe opcje, ceny mogą sięgać nawet od 3500 zł za osobę. Warto jednak obserwować zmieniające się standardy, bo przecenione jesienne okazje last minute często się zdarzają. Nie zapominajmy również o przeznaczeniu konkretnej kwoty na wydatki „turystyczne” na miejscu.

samolot lecący nad jeziorem

Nowy wymiar pożyczania

Szybką i bezpieczną gotówkę z niskimi, tygodniowymi ratami otrzymasz w LoanMe Polska. Wystarczy zadzwonić pod numer: 22 377 78 89 i złożyć wniosek telefonicznie. Proces weryfikacji oraz podpisania umowy przebiega w całości internetowo. Możliwe kwoty pożyczki to przedział od 800 zł do 11.000 zł na 5, 17, 130-tygodniowy okres spłaty (klient wybiera dogodną dla siebie opcję). Wysokość rat oraz oprocentowania można zmierzyć za pomocą suwaka na stronie: www.loanme.pl