Pożyczka na raty online

Pożyczka na raty online – co to takiego?

Pożyczka na raty online to prosty sposób na uzyskanie dodatkowych środków finansowych do domowego lub firmowego budżetu. Regulowane przepisami zawartymi w Kodeksie Cywilnym pożyczki udzielane są przez instytucje pozabankowe. W przeciwieństwie do banków, które muszą trzymać się reguł określonych w bardziej surowym prawie bankowym, tego typu firmy mogą wprowadzać własne zasady, na których udzielają pożyczek. Sprawia to, że większość z nich jest znacznie bardziej przychylna klientowi niż bardziej restrykcyjne banki. Nie rzadko pożyczkobiorca, który z jakichś powodów nie otrzymał pożyczki w instytucji bankowej, dostał pozytywną odpowiedź właśnie w firmie tego typu.

Pożyczka na raty online – jej największe zalety

Pożyczka na raty online to produkt finansowy, z którego możemy skorzystać, siedząc przy filiżance herbaty w zaciszu własnego domu. “Czas ma większą wartość niż pieniądze…” i to właśnie oszczędność tego pierwszego dają nam pożyczki na raty online. Bez zbędnych wizyt w oddziale bankowych, bez zwalniania się z pracy, tylko po to, aby zdążyć w godzinach otwarcia. Aby uzyskać pożyczkę w pozabankowej instytucji finansowej, zazwyczaj wystarczy dostęp do internetu i wypełnienie stosowanego wniosku. Proces weryfikacyjny odbywa się w przeciągu kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Po tym czasie dostajemy odpowiedź czy pożyczka zostanie nam przyznana. Jeżeli odpowiedź  jest pozytywna, najczęściej już w czasie jednego dnia roboczego, możemy cieszyć się dodatkową gotówką na naszym koncie bankowym. Jest to bezsprzecznie niezwykle wygodny sposób na pozyskanie wsparcia finansowego.

Pożyczka na raty online – dla kogo?

Po pożyczkę na raty online sięgają częściej kobiety niż mężczyźni. Tak przynajmniej wynika z badań przeprowadzonych wśród klientów pozabankowych instytucji finansowych. Statystyczny pożyczkobiorca jest zatem kobietą w przedziale wiekowym od 25 do 34 lat. Choć panie są najczęstszymi klientkami tego typu usług, to jednak panowie sięgają po pożyczki jedynie tylko nieznacznie rzadziej niż panie. Grupa wiekowa, która korzysta z pożyczek online w znikomym procencie to osoby po 65 roku życia. Młodzież w granicach wiekowych 18 – 24 lata to około 20% klientów firm udzielających pożyczek.

Pożyczka na raty może być dowolnie spożytkowana. Możne posłużyć na finansowanie dodatkowych kursów zawodowych. Może pomóc w zakupie potrzebnych książek dla dziecka do szkoły. Może w końcu zostać przeznaczona zakup wymarzonego sprzętu RTV czy sfinansowanie wymarzonych wakacji.

Zdobądź pożyczkę na raty online

Proces wnioskowania o pożyczkę na raty online, rozpoczyna się w chwili wypełnienia wniosku o jej przyznanie, który można znaleźć na stronie internetowej firmy oferującej tego typu usługi na przykład www.loanme.pl. LoanMe istnieje na polskim rynku od kilku lat i ma opinię firmy godnej zaufania. Kiedy znajdziemy już formularz, należy go rzetelnie wypełnić i przesłać do weryfikacji. Osoba wnioskująca zostanie sprawdzona pod kątem możliwości spłacania potencjalnie przyznanego zadłużenia oraz czy nie ma negatywnej historii w bazach BIK, BIG i KRD. Cały proces powinien trwać nie dłużej niż godzinę. Po tym czasie potencjalny pożyczkobiorca zostanie poinformowany o jego wyniku. Jeżeli będzie on pozytywny, firma LoanMe przeleje kwotę przyznanej pożyczki na konto bankowe klienta. Dodatkowej gotówki możemy się spodziewać zazwyczaj do 24 godzin w dniu roboczym od chwili przyznania pożyczki.

Komu zostanie przyznana pożyczka na raty online?

Każda firma udzielająca pożyczek ma własne regulacje co do wymagań, jakie muszą spełniać jej klienci. Są one zazwyczaj dużo mniej restrykcyjne niż te wyznaczone przez banki, które pod tym względem są dużo mniej elastyczne, przez wiążące je prawo bankowe, któremu podlegają. To sprawa, że do firm pożyczkowych trafiają często osoby, którym odmówiono udzielenia wsparcia finansowego w instytucjach bankowych. Jednak w trosce o dobro zarówno swoje, jak i klienta, firmą zależy jednak na tym, by pożyczkobiorca był w stanie spłacić swoje należności. Dlatego też tego typu instytucje jasno określają swoje wymagania, które każda osoba chcąca zostać ich klientem musi spełnić.

W firmie LoanMe o pożyczkę na raty online mogą ubiegać się tylko pełnoletni obywatele Rzeczpospolitej Polskiej, którzy mieszkają na terenie kraju. Niezbędne też do uzyskania pożyczki jest posiadania osobistego konta bankowego oraz źródła comiesięcznego dochodu, który będzie wystarczający do spłaty zobowiązania wobec firmy. Jako źródło dochodu LoanMe uznaje od najbardziej oczywistej umowy o pracę, przez wpływy z racji prowadzonej działalności gospodarczej, po przyznaną rentę czy emeryturę. Każdy regularny dochód, który może zostać udokumentowany będzie brany pod uwagę.

Kolejnym aspektem jest historia potencjalnego klienta w bazach BIK, BIG i KRD. Wpis, w którejkolwiek z nich może skutkować negatywną odpowiedzią w sprawie przydzielenia pożyczki przez LoanMe. Jeżeli jednak wszystko przebiegnie prawidłowo i pożyczkobiorca otrzyma zgodę na uzyskanie środków od firmy, ma on 14 dni na ewentualne wypowiedzenie umowy bez konieczności podania przyczyny.

Pożyczka na raty online – spłata

Spłata pożyczki online, odbywa się zazwyczaj na konto bankowe firmy, w której została zaciągnięta. W LoanMe każdy z klientów dostaje indywidualny rachunek bankowy, na które będzie mógł przelewać środki na poczet spłaty swoich zobowiązań. Jest to wygodny sposób zarówno dla pożyczkobiorcy, jak i pożyczkodawcy. Wpłaty należy uiszczać według ustalonego wcześniej harmonogramu.

W przypadku problemów lub nieterminowości w spłacaniu zobowiązań klient LoanMe może spodziewać się naliczenia karnych odsetek. W przypadku większych opóźnień może on również zostać zgłoszony do Biura Informacji Gospodarczej. Zaistnienie w bazie BIK może w przyszłości znaczenie utrudnić wzięcia podobnej pożyczki w innych instytucjach finansowych. W ostateczności, w przypadku braku kontaktu z pożyczkobiorcą, firma LoanMe przekazuje sprawę do windykacji firmą zewnętrznym zajmującymi się sprawami tego typu.

Aby uniknąć wyżej wymienionych nieprzyjemnościom, przed wzięciem pożyczki, warto przeanalizować swoją sytuację finansową. Nie należy dopuszczać do sytuacji, gdzie pochłonie nas spirala zadłużeń.

Darmowa pożyczka na raty online

Darmowa pożyczka na raty online? Tak, wiele pozabankowych instytucji finansowych, aby zachęcić nowych klientów do korzystania ze swoich usług, oferuje tego typu możliwość. Nie inaczej jest w LoanMe, gdzie każdy nowy klient spełniający wymogi zostania pożyczkobiorcą firmy, może ubiegać się o tego typu przywilej. Aby skorzystać z oprocentowania 0% pożyczonej gotówki, wystarczy zobowiązać się do jej spłaty w ciągu czterech tygodni od podpisania umowy. Dla wszystkich, którym potrzebny jest dłuższy czas na spłacenie pożyczki, oczywiście LoanMe oferuje również standardową ofertę, gdzie czas spłaty wynosi 5,17 lub 130 tygodni. To czy skorzystać z promocji 0% zależy tylko i wyłącznie od decyzji klienta.

Możliwość uzyskania pierwszej pożyczki za darmo, możliwość złożenia wniosku o udzielenie pożyczki przez internet, szybki proces weryfikacyjny to wszystko niewątpliwe zalety firm pozabankowych oferujących usługi finansowe. “Czas ma większą wartość niż pieniądze” a w tym przypadku oszczędność czasu w porównaniu z tradycyjnym sposobem uzyskania pożyczki na przykład w banku jest wyjątkowo cenny. Jeżeli znalazłeś się w nagłej potrzebie, warto wybrać najlepsze rozwiązanie dla siebie i swojej rodziny.