Pożyczka dla przedsiębiorców

Prowadzisz małą firmę? Możesz skorzystać z pożyczki dla przedsiębiorców!

Utrzymanie jedno- lub kilkuosobowej działalności gospodarczej to bardzo duże wyzwanie. W czasach, gdy firma prosperuje dobrze – wszystko wydaje się być na najlepszej drodze do sukcesu. Kiedy jednak spotykamy przeszkody natury „wyższej”, płynność finansowa firmy może się okazać zagrożona. Wtedy z pomocą może przyjść pożyczka dla przedsiębiorców.

Pożyczki dla przedsiębiorców zazwyczaj są kojarzone z usługami instytucji bankowych. Jednakże, aby dostać taką pożyczkę, przedsiębiorstwo lub osoba prowadząca działalność gospodarczą musi spełnić konkretne, dość restrykcyjne wymogi banku. Niestety, nie wszyscy mają szansę uzyskać kredyt zgodnie z tymi zasadami. Na pomoc przychodzą instytucje oferujące pożyczki dla przedsiębiorców. Chwilówki, czyli szybkie pożyczki w małych kwotach na dowolny cel są dostępne w ofercie wszystkich firm pożyczkowych. Rzadko jednak zdarza się, aby małe kwoty kredytów konsumenckich dotyczyły również pożyczki dla przedsiębiorców. Na szczęście, coraz więcej Pożyczkodawców stawia na różnorodność.

Pożyczki dla przedsiębiorców – ale konkretnie dla kogo?  

Szybkie pożyczki w niskich kwotach na krótki okres spłaty to pożyczki skierowane przede wszystkim do małych i średnich przedsiębiorstw, które potrzebują natychmiastowego wsparcia finansowego. Wniosek można zazwyczaj złożyć za pośrednictwem strony internetowej lub dzwoniąc na infolinię danego pożyczkodawcy pozabankowego.

Czym „pożyczka dla firm” różni się od „zwykłej pożyczki”?

Pożyczka dla przedsiębiorców różni się od „zwykłej pożyczki” jedynie warunkami, które muszą być spełnione przez Pożyczkobiorcę. Podstawą do otrzymania pozytywnej decyzji o uzyskaniu pożyczki jest posiadanie aktywnej działalności gospodarczej. Wypełnienie wniosku zajmuje od kilku do kilkunastu minut, a decyzja zapada jeszcze tego samego dnia. Przelew środków na konto firmowe również odbywa się w ekspresowym tempie (również tego samego dnia). 

W jakiej kwocie dostanę pożyczkę dla przedsiębiorców?

Firmy pożyczkowe prezentują szeroką gamę ofert pożyczek firmowych. Można wnioskować o kwoty od kilkuset do nawet kilkunastu tysięcy złotych! Nowa opcja pożyczki dla przedsiębiorców została zaprezentowana również przez LoanMe, która od 16 czerwca 2020 r. jest już dostępna na stronie www.loanme.pl w kwocie od 500 zł do 7000 zł na 17, 45, 52, 62 tygodni. Wniosek można złożyć online, a przelew środków otrzymać jeszcze tego samego dnia.

Na co mogę przeznaczyć pożyczkę dla przedsiębiorców?

Pożyczka dla przedsiębiorców może być przeznaczona na dowolny cel związany z prowadzeniem przedsiębiorstwa (np. pokryciem zalegających opłat) czy zakupem mebli do biura. Warunkiem otrzymania pożyczki jest posiadanie działalności gospodarczej i złożenie oświadczenia, że środki z pożyczki zostaną przeznaczone na cele firmowe.

Co mogę, zrobić, aby dostać pożyczkę dla przedsiębiorców?

Aby otrzymać szybką i pozytywną decyzję o udzieleniu pożyczki należy przede wszystkim zadbać o swoją historię kredytową, ponieważ wszyscy legalni Pożyczkodawcy zazwyczaj sprawdzają bazy BIK, BIG i KRD. Są to działania prewencyjne, które zapobiegają poszerzaniu się potencjalnej spirali zadłużenia.  Ponadto, należy posiadać otwartą działalność gospodarczą i stały dochód, wynikający z tej działalności.