Płatności telefonem prostsze niż myślałeś! Czyli co to jest BLIK i jak z niego korzystać?

Płatności telefonem prostsze niż myślałeś! Czyli co to jest BLIK i jak z niego korzystać?

BLIK to polski system płatności mobilnych, który umożliwia użytkownikom smartfonów na dokonywanie transakcji w sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Używając BLIK-a możesz również wpłacać i wypłacać gotówkę z bankomatu, jak również dokonywać błyskawicznych przelewów między bankami

Co zrobić, aby zainstalować BLIK w moim telefonie?

System BLIK nie może być zainstalowany poprzez aplikację, więc potencjalny użytkownik musi posiadać konto bankowości mobilnej (oraz aplikację mobilną w telefonie) w jednym z następujących banków: Alior Bank, Millenium Bank, Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, Orange Finanse, Gettin Bank, BGŻ Bank Paribas, Credit Agricole, Raiffeisen Polbank czy mBank.

Jak zapłacić BLIK-iem?

Krok 1 – zaloguj się do aplikacji moblinej swojego banku;
Krok 2 – kliknij w ikonkę BLIK i wygeneruj 9-cyfrowy kod;
Krok 3 – wprowadź 9-cyfrowy kod do terminala płatniczego zamiast PIN i wciśnij „zielony przycisk”;
Krok 4 – poczekaj na potwierdzający komunikat na Twoim koncie w aplikacji mobilnej a następnie potwierdź transakcję;
Krok 5 – transakcja zakończona! Ciesz się zakupami! 
 

Płatność zbliżeniowa telefonem

Jak wypłacać BLIK-iem z bankomatu?

Wypłacanie środków z bankomatu za pomocą BLIK przebiega bardzo podobnie do procesu finalizacji zakupów. Ponownie – zamiast tradycyjnego kodu PIN – używamy 9-cyfrowego kodu, który należy wprowadzić za pomocą klawiatury terminala, a uprzednio wygenerować za pomocą aplikacji naszego banku w telefonie. Po wpisaniu kodu należy tylko wprowadzić kwotę wypłaty i potwierdzić transakcję. Pamiętaj, aby koniecznie sprawdzić czy dany bankomat zawiera naklejkę z logo BLIK – nie wszystkie urządzenia są przystosowane do tego rodzaju usługi.

wypłata pieniędzy z bankomatu

Śledź “BLIKORABATY”

BLIK nie tylko umożliwia dokonywanie szybkich płatności, ale przede wszystkim pozwala na korzystanie z sieci rabatów i zniżek, które są dostępne na stronie www.blikomania.pl. Warto na bieżąco śledzić aktualności portalu, ponieważ można trafić na okazje sięgające nawet do 30%-40% zniżki!