Pierwsza pożyczka za darmo

Pierwsza pożyczka za darmo

Na czym polega pierwsza pożyczka za darmo?

Pierwsza pożyczka za darmo to usługa finansowa oferowana na specjalnych zasadach, gdzie pożyczkodawca nie pobiera żadnych dodatkowych opłat z tytułu świadczenia danej usługi. Całkowity koszt uzyskania pożyczki wyrażony wskaźnikiem RRSO, czyli Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania wynosi w takim wypadku 0%. Pomimo że z tytułu udzielenia pożyczki klient nie ponosi żadnych kosztów, to jednak nadal jest on zobowiązany, do zwrotu całej kwoty, jaka została mu pożyczona. Najczęściej przy tego typu promocjach, harmonogram spłaty różni się od tych, gdzie do pożyczonej kwoty zostaje doliczone standardowe oprocentowanie. O szczegółowych wytycznych klient powinien zostać poinformowany na początku procesu wnioskowania.

Można by zatem zadać sobie pytanie: jaki cel mają pozabankowe instytucje finansowe, oferując tego typu pożyczki? Otóż dla firm pożyczkowych jest to okazja na przyciągnięcie nowych klientów, którzy chętnie skorzystają z okazji, aby uzyskać dodatkowe środki w ramach tak atrakcyjnej promocji. Nie bez znaczenia jest także fakt, że pożyczkobiorca, który raz skorzystał z usług tego typu, statystycznie znacznie chętniej skorzysta z nich w przyszłości, na co dana firma pożyczkowa liczy. Ponadto dla pożyczkodawcy jest to również pierwsza okazja, aby przekonać się, czy dany klient jest w stanie spłacać swoje zadłużenie wobec nich w wyznaczonym terminie, co będzie istotne w przypadku udzielania ewentualnych kolejnych pożyczek.

Kto może otrzymać pierwszą pożyczkę za darmo?

Na szczęście, aby otrzymać pierwszą pożyczkę za darmo, nie trzeba spełniać żadnych nadzwyczajnych wymogów. Pozabankowe instytucje finansowe mają dużą dowolność w ustalaniu warunków, na jakich udzielają pożyczek swoim klientom. W większości z nich do uzyskania pożyczki bez dodatkowych opłat wystarczy posiadanie ukończonych 18 lat, bycie obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej, posiadanie dowodu osobistego i własnego rachunku bankowego. W zależności od wewnętrznych zasad niektóre firmy pożyczkowe sprawdzają swoich klientów w bazach BIK, BIG i KRD. Nie wszystkie jednak podmioty tego typu przeprowadzają kontrolę historii kredytowej. To daje szansę na wzięcie pożyczki osobą, które w przeszłości miały problem ze spłatą swoich zobowiązań i trafiły do bazy dłużników.

Pierwsza pożyczka za darmo najczęściej udzielana jest na 30 dni, a jej wartość nie przekracza kwoty 2 000 zł. Najważniejszym obowiązkiem pożyczkobiorcy w przypadku skorzystania z takiej oferty, jest spłata swojego zadłużenia według wcześniej podanego harmonogramu. Jakiekolwiek opóźnienia od wyznaczonych terminów będą skutkowały naliczeniem dodatkowych opłat i odsetek. Jest to istotny warunek, o którym pożyczkobiorcy czasem zapominają. Firmy pożyczkowe nie naliczają opłat za udzielenie pożyczki tylko w przypadku wywiązywania się klienta z warunków jej przyznania.

Gdzie szukać możliwości wzięcia pierwszej pożyczki za darmo?

Instytucjami, które oferują możliwość wzięcia pierwszej pożyczki za darmo, są pozabankowe instytucje finansowe, które specjalizują się w usługach finansowych tego typu. Jedną z takich firm jest LoanMe, która od ponad 5 lat świadczy swoje usługi z powodzeniem na polskim rynku. Wypełnienie formularza online na stronie www.loanme.pl wystarczy, aby rozpocząć proces wnioskowania o pożyczkę za 0 złotych. Szybki proces weryfikacji, jakiemu zostaniemy poddani na podstawie przesłanego formularza, pozwoli uzyskać odpowiedź, czy pożyczka zostanie nam przyznana. Samo przelanie środków finansowych powinno nastąpić od kilku do kilkudziesięciu godzin na nasze konto bankowe.

LoanMe oferuje nie tylko bezpłatne pożyczki dla nowych klientów. Firma dba również o swoich stałych klientów, a także tych, którzy zdecydują się na dłuższy okres spłaty pożyczki, oferując im atrakcyjne niespodzianki. Mogą to być na przykład bony zakupowe przyznawane każdemu, kto skorzysta ze standardowo oprocentowanej pożyczki.

Korzyści wzięcia pierwszej pożyczki za darmo

Pożyczki udzielane przez pozabankowe instytucje finansowe kojarzone są przez część społeczeństwa jako wysoko oprocentowany sposób na pożyczenie dodatkowych środków finansowych. Nie każdy wie, że na rynku istnieje możliwość wzięcia pierwszej pożyczki za darmo. Co więcej, że jest to produkt łatwo dostępny, a jego uzyskanie nie wymaga przechodzenia skomplikowanego procesu wnioskowania. To wszystko będzie miłym zaskoczeniem dla osób, które kojarzą rynek pożyczek online tylko z drogimi opłatami i wysokim oprocentowaniem.

Pierwsza pożyczka za darmo to szczególnie atrakcyjna oferta dla osób o niższym dochodzie, które potrzebują natychmiastowego wsparcia finansowego na niedużą kwotę. Wzięta pożyczka może zostać spożytkowana na bieżące potrzeby i być ratunkiem w wielu podbramkowych sytuacjach. Rynek pozabankowych produktów finansowych jest bogaty w tego typu propozycje. Z łatwością wyszukamy w internecie ofertę pożyczki 0% dostępną dla nowych klientów.

Na co trzeba uważać przy korzystaniu z pierwszej pożyczki za darmo?

Możliwość skorzystania z pierwszej pożyczki za darmo w pozabankowej instytucji finansowej to bardzo kusząca propozycja dla wielu z nas. Szczególnie że jest ona łatwodostępna praktycznie dla każdego, kto ma comiesięczne źródło dochodu. Proces weryfikacyjny, jakiemu jesteśmy poddawani, również nie jest zbyt wymagający, co dodatkowo zwiększa atrakcyjność oferty. Jednak niewielkie wymagania firm pożyczkowych nie powinny przysłaniać nam realnego widoku naszej sytuacji finansowej. To my bowiem, jako pożyczkobiorcy jesteśmy przede wszystkim odpowiedzialni za to, żeby realnie określić swoją możliwość spłacenia zaciągniętego długu wobec firmy.

Czasem, mimo naszych najlepszych intencji, niespodziewane komplikacje w życiu codziennym lub zawodowym sprawiają, że nie jesteśmy w stanie na czas spłacić swoich zobowiązań. W takiej sytuacji warto od razu zgłosić się do pożyczkodawcy i poinformować go o możliwych opóźnieniach w spłacie długu. Pozabankowym instytucjom pozabankowym również zależy na wypłacalności swoich klientów i zazwyczaj chętnie, aktywnie uczestniczą w próbach rozwiązania zaistniałych problemów finansowych swoich dłużników.

W przypadku szczerej rozmowy z wierzycielem i przedstawieniem mu swojej sytuacji mamy szansę na przykład na uzyskanie zgodny na wydłużenie terminu spłaty, czy nawet chwilowego jej zawieszenia. Czasem to wystarczy, aby odzyskać na nowo płynność finansową i spłacić spokojnie swoje zadłużenie. Warto firmę pożyczkową traktować, jako partnera, a nie jak wroga w temacie udzielonej pożyczki. Wspólne wypracowanie strategii pozwalającej na spłatę zadłużenie  zawsze jest lepszym rozwiązaniem niż próba zatajenia problemu.

W sytuacji, kiedy pożyczkobiorca nie chce jednak współpracować z firmą pożyczkową, wobec której ma zobowiązania finansowe, naraża się na dodatkowe problemy. Zgłoszenie do bazy dłużników, przekazanie sprawy firmie windykacyjnej, czy obciążenie pożyczkobiorcy dodatkowymi odsetkami za niepłacone raty, to środki, jakie może podjąć pozabankowa instytucja finansowa, aby skłonić swojego dłużnika do spłaty pożyczonych środków. Taka sytuacja jest bardzo niekorzystna dla obu stron. Pożyczkodawca zostaje narażony na dodatkowe koszta związane z próbą wyegzekwowania spłaty pożyczki u dłużnika, dłużnik natomiast może zostać poddany procesowi windykacji. Dlatego tak ważna jest współpraca obu podmiotów, w przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów ze spłatą zobowiązań.

Pierwsza pożyczka za darmo to bardzo atrakcyjny produkt finansowych i w przypadku takiej potrzeby, warto zgłosić się do firmy pożyczkowej, aby w ten prosty i szybki sposób, uzyskać wsparcie finansowe bez ponoszenia dodatkowych kosztów.