Na jaką pożyczkę pozabankową się zdecydować w czasach pandemii koronawirusa?

Pandemia koronawirusa bardzo zmieniła otaczającą nas rzeczywistość. Niestety, wiele osób straciło dotychczasową pozycję zawodową, a co za tym idzie – płynność finansową. Część Polaków musiała się zdecydować na skorzystanie z pożyczki pozabankowej, aby podreperować domowy budżet. Jaki wariant szybkiej pożyczki wybrać, aby nie obciążyła ona naszego portfela w trudnych czasach? Podpowiadamy!

Najpierw weź pod lupę swoje finanse

Szczera weryfikacja swojej sytuacji finansowej jest kluczowa przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu zobowiązania finansowego. Przed podpisaniem umowy pożyczki pozabankowej musisz wiedzieć, czy będziesz w stanie ją spłacić, aby uniknąć jeszcze większego zadłużenia. Decydowanie się na kolejny kredyt konsumencki w tak niepewnych czasach jest nie lada ryzykiem. Warto więc obiektywnie spojrzeć na swój domowy budżet. Podlicz wszystkie koszty, które musisz ponieść w związku z opłaceniem rachunków miesięcznych (czynsz, woda, prąd, etc.). Zastanów się też, czy korzystasz z usług, z których możesz zrezygnować, bądź poprosić o odroczenie spłaty. Podlicz też, ile musisz wydać na artykuły spożywcze. Kwotę, która pozostała po odjęciu wszystkich niezbędnych opłat możesz przeznaczyć na spłatę raty.

Wybierz wariant najlepszy dla Ciebie

Zdecyduj, który wariant pożyczki pozabankowej jest dla Ciebie najlepszy. Bazując na Twoich domowych analizach – zdecyduj czy wygodniejsze będą dla Ciebie niskie raty tygodniowe, czy jedna wyższa rata miesięczna. Zdecyduj się na taką pożyczkę, którą będziesz mógł spłacić bez problemów. Zaciąganie taniej pożyczki w kwocie, która jest ponad nasze możliwości jest bardzo niebezpiecznym posunięciem, które może nas „wciągnąć” w spiralę zadłużenia bez wyjścia.

Sprawdź, czy Pożyczkodawca działa legalnie

Legalna firma pożyczkowa powinna mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą. W Internecie powinieneś móc sprawdzić, gdzie jest siedziba Twojego Pożyczkodawcy oraz zrewidować wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym. Pamiętaj, że tylko legalne źródła pożyczek pozabankowych są bezpieczne, ponieważ podlegają pod Ustawę Antylichwiarską i Kodeks Cywilny. Dzięki temu masz pewność, że umowa pożyczki jest prawomocna, a w razie jakichkolwiek problemów możesz zwrócić się do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów lub Komisji Nadzoru Finansowego.

Sprawdź, czy firma pożyczkowa ma stronę internetową

Poważna firma pożyczkowa powinna dbać o reputację i opinię swoich Klientów. Aktywność internetowa Pożyczkodawcy, dobrze wyglądająca strona www i udzielanie się w mediach społecznościowych to wyznaczniki marki, która poważnie traktuje swoich Pożyczkobiorców. Ponadto, warto zwrócić uwagę na zakładkę „kontakt” na stronie internetowej. Tam powinniśmy znaleźć adres siedziby firmy, e-mail i numer telefonu na infolinię. Dobrze działająca Obsługa Klienta, która jest gotowa udzielić odpowiedzi na wszystkie nasze pytania to znak, że sektor pożyczek pozabankowych jest w pełni otwarty na potrzeby Klienta.

Porównaj oferty szybkich pożyczek w Internecie

W sieci znajdziesz mnóstwo portali porównujących oferty wielu firm pożyczkowych. Pamiętaj, aby nie patrzeć tylko na pozycję w rankingu! Warto wejść na strony internetowe konkretnych Pożyczkodawców i skorzystać z kalkulatora pożyczkowego, który powinien być dostępny na stronie firmy oferującej szybkie pożyczki pozabankowe. Kalkulatory pokazują rzeczywiste RRSO i całkowitą kwotę do spłaty rozłożoną na konkretną ilość rat. Zrób tabelę i porównaj oferty, które Cię zainteresowały. Pamiętaj, aby za każdym razem uwzględniać swoją rzeczywistą sytuację finansową. Pożyczkę ratalną trzeba przecież spłacić.

Decyzja podjęta – i co dalej?

Jeśli wybrałeś najlepszą dla siebie ofertę pożyczki pozabankowej, kolejnym krokiem jest kontakt z Działem Obsługi Klienta danego Pożyczkodawcy lub złożenie wniosku online (gdy jest taka możliwość). Po złożeniu wniosku (telefonicznie lub internetowo) firma pożyczkowa musi zweryfikować Twoją zdolność kredytową. Podjęcie decyzji o udzieleniu szybkiej pożyczki zazwyczaj zajmuje od kilkunastu minut do godziny. Kiedy decyzja jest pozytywna, dostaniesz od Pożyczkodawcy umowę, regulamin i harmonogram spłaty. Pamiętaj, aby dokładnie przeczytać wszystkie dokumenty – szczególnie umowę pożyczki. Jeśli masz jakieś wątpliwości – dopytaj Pracownika Działu Obsługi Klienta. Jego obowiązkiem jest udzielenie odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania.

Umowa podpisana – i co dalej?

Umowa podpisana? Pieniądze na konto powinny do Ciebie dotrzeć jeszcze tego samego dnia. Dzięki szybkim przelewom, Twój cel może zostać zrealizowany ekspresowo. Teraz musisz pamiętać o terminowym spłacaniu rat pożyczki pozabankowej. Każde opóźnienie działa na Twoją niekorzyść, a dobra historia kredytowa jest w dzisiejszych czasach szczególnie pożądana przez wszelkie instytucje finansowe.

Jeśli szukasz szybkiej pożyczki z niskimi ratami – sprawdź LoanMe!

LoanMe oferuje szybką i tanią pożyczkę pozabankową, np. w kwocie 1000 zł rozłożoną na 5 dogodnych rat tygodniowych. Wniosek możesz już złożyć przez Internet w niecałe 10 minut za pośrednictwem strony www.loanme.pl. Decyzja o udzieleniu pożyczki zostaje podjęta tego samego dnia. Konsultanci LoanMe są dostępni od godz. 8:00 do 20:00 za pośrednictwem infolinii pod numerem: 22 377 78 80 lub adresu e-mail: [email protected].  Każda oferta jest dobierana indywidulanie, dlatego Klient ma pewność, że pożyczana kwota nie przekracza jego możliwości finansowych.

Raty tygodniowe w pożyczce pozabankowej?

Raty tygodniowe mają szereg zalet. Przede wszystkim „motywują” do zorganizowanego systemu spłaty pożyczki (zazwyczaj termin spłaty to koniec tygodnia roboczego, czyli piątek). Ponadto, są zazwyczaj bardzo niskie – mogą wynosić nawet 20 zł, w zależności od kwoty pożyczki pozabankowej i okresu jej spłaty (np. 5 tygodni, 17 tygodni, etc.). Taki system bazuje na stwierdzeniu „małymi kroczkami do celu”, co drastycznie nie obciąża naszego portfela. W czasach pandemii koronawirusa, takie podejście może być wygodniejsze, niż się początkowo wydaje. Ponadto, zawsze możesz się dogadać z Pożyczkodawcą oferującym spłatę szybkiej pożyczki w systemie tygodniowym. Raty w niższej kwocie możesz spłacić w okresie dla Ciebie trudnym, a raty „wyższe” zostawić na koniec. Pamiętaj, aby wszystkie szczegóły ustalić z Pożyczkodawcą w momencie podpisywania umowy.

Podsumowanie

Najważniejszym punktem, o którym musisz pamiętać przed podpisaniem umowy pożyczki pozabankowej jest zweryfikowanie własnej sytuacji finansowej, aby sprawdzić, czy będziesz w stanie spłacić kwotę na czas. Następnie, porównaj firmy pożyczkowe za pośrednictwem porównywarek i wybierz ofertę, która będzie dla Ciebie najbardziej korzystna. Jeśli się zdecydujesz, zweryfikuj działalność Pożyczkodawcy – sprawdź, czy działa legalnie, czy jest aktywny w Internecie i czy odpowiada na Twoje zapytania dotyczące oferty. Jeśli zdecydowałeś się na konkretną szybką pożyczkę, złóż wniosek i czekaj na decyzję. Jeśli ta okaże się pozytywna – zapoznaj się dokładnie ze wszystkimi dokumentami (a w szczególności z umową pożyczki), a gdy masz wątpliwości – porozmawiaj z Konsultantem. Pamiętaj, aby wszystkie szczegóły Twojej umowy dogadać z Pożyczkodawcą w trakcie podpisywania umowy. Spłacaj raty terminowo, a Twoja historia kredytowa będzie działała na Twoją korzyść. Wybranie oferty taniej pożyczki i systemu jej spłaty dopasowanego do naszej sytuacji finansowej pozwala szybko podreperować domowy budżet w czasach pandemii koronawirusa, nie obciążając jednocześnie naszego portfela.

W LoanMe weźmiesz szybką pożyczkę pozabankową za pośrednictwem strony internetowej www.loanme.pl z tygodniowymi ratami. Sprawdź ofertę i wybierz dogodny wariant dla siebie!