Kredyt gotówkowy a pożyczka

Kredyt gotówkowy czy pożyczka?


W dzisiejszych czasach różnego rodzaju pożyczki czy kredyt gotówkowy jest częstym produktem finansowym, po który sięgają klienci. Często tego rodzaju wsparcie finansowe ratuje domowy budżet w przypadku nadprogramowych zakupów bądź też, by poradzić sobie z nieprzewidzianą sytuacją wymagającą dodatkowych środków. Duża część Polaków zna również bardzo dobrze kredyt hipoteczny, który często jest jedyną możliwością finansowania zakupu mieszkania. Najpopularniejszym miejscem, w jakie udajemy, się myśląc o kredycie gotówkowym, czy pożyczce do tej pory były banki jednak w przeciągu ostatnich lat coraz chętniej korzystamy z usług firm pozabankowych, a kredyt gotówkowy przestał być już dawno jedyną formą wsparcia finansowego. W chwili obecnej mamy na rynku różnego rodzaju produkty finansowe typu chwilówki, pożyczki i inne.


Kredyt gotówkowy a pożyczka


W języku potocznym “kredyt gotówkowy” często utożsamiany jest z tym samym co “pożyczka gotówkowa”. Okazuje się jednak, że oba te terminy nie są zamienne i oznaczają co innego. Kredyt gotówkowy a pożyczka są odmiennym produktami finansowymi i podlegają różnym regulacją prawnym.  Nie każdy wie, że według prawa kredytu gotówkowego mogą udzielać jedynie banki, a umowa kredytowa musi być skonstruowana zgodnie z obowiązującym prawem bankowym. Musi zawierać ona takie informacje jak termin zwrotu kredytu i szczegółowe informacje odnośnie naliczanych opłat z nim związanych takich, jak prowizje czy odsetki.
Pożyczki, w przeciwieństwie do kredytu gotówkowego, natomiast może udzielić każdy. Może to być zarówno osoba fizyczna, jak i prawna. Osoba fizyczna, aby udzielić pożyczki, nie musi nawet prowadzić działalności gospodarczej z tym związanej. Regulacje prawne odnośnie umowy pożyczki znajdziemy w kodeksie cywilnym.  Co ciekawe możemy pożyczyć nie tylko pieniądze, ale także tzw.rzeczy oznaczone co do gatunku. Rzeczami oznaczonymi co do gatunku nazywamy rzeczy, które można policzyć, zważyć czy zmierzyć. W praktyce może to być na przykład benzyna, węgiel i tym podobne.
Jako że pożyczki może udzielać każdy, na rynku znajdziemy wiele firm specjalizujących się w tego rodzaje usługach działających poza sektorem bankowym. Dowolność w tej materii sprawia, że mogą one ustalać własne reguły, na jakich podstawie udzielają pożyczek. Dlatego też pożyczki te są zazwyczaj dużo łatwiejsze do uzyskanie niż kredyt gotówkowy w banku. To sprawia, że są silną konkurencją dla tych ostatnich na rynku. Ze względu na to, że zawarcie umowy pożyczki nie wymaga formy pisemnej, pożyczka w firmie pozabankowej może zostać zawarta nawet w trakcie rozmowy telefonicznej, co znacznie ułatwia całą procedurę i nie wymaga uciążliwych wizyt w oddziałach bankowych.


Forma udzielania kredytu gotówkowego a pożyczki


Umowa kredytu gotówkowego musi zostać zawarta w formie pisemnej. Nie spełnienie tego warunku sprawia, że jest ona nieważna. Udzielenie kredytu ustnie czy telefonicznie nie jest możliwe. Umowa pożyczki może natomiast być zawarta w dowolnej formie. Daje to duże możliwości co do redukcji zbędnych formalności i ułatwia cały proces.


Wady i zalety kredytu gotówkowego i pożyczki


Jako że kredyt gotówkowy jest oferowany przez banki, które podlegają określonym regulacją prawnym w tym zakresie, wymagania co do kredytobiorcy są zazwyczaj wyższe. Osoba, która ma negatywną historię w Biurze Informacji Kredytowej, nie ma szans na dostanie kredytu gotówkowego. Ponadto dokładnie zostanie sprawdzona  jej zdolność kredytowa i źródło dochodu. W przeciwieństwie do kredytu gotówkowego pożyczki może nam udzielić każdy na zasadach, jakie mu odpowiadają. W praktyce firmy pozabankowe również przeprowadzają proces weryfikacji swoich klientów, jednak są znacznie mniej wymagające niż banki. To sprawia, że są doskonałą alternatywą dla wszystkich osób, które mają problem z uzyskaniem odpowiedniej, zdaniem banków, zdolności kredytowej. Dodatkowo zawarcie umowy pożyczki jest dużo prostsze niż zawarcie umowy kredytu gotówkowego, jako że nie wymaga formy pisemnej. Stąd możemy ja zawrzeć na przykład poprzez rozmowę telefoniczną lub formularz online. Pozwala to zaoszczędzić dużo czasu i nie ganiać po bankach, jak w przypadku kredytu gotówkowego.


Zasady wzięcia pożyczki w firmie LoanMe


Nasza firma jako instytucja pozabankowa nie oferuje kredytów gotówkowych. Oferujemy za to pożyczki w wysokości nawet do 11 500 zł na 5,17 lub 130 tygodni. Proces wnioskowania o pożyczkę przebiega w formie telefonicznej, a wszelkie formalności zredukowane są do absolutnego minimum. Jesteśmy również o wiele mniej wymagający co do warunków, jakie muszą spełniać nasi klienci, by mogli się oni ubiegać u nas o pożyczkę. Aby rozpocząć starania o uzyskanie wsparcia finansowego z naszej strony, wystarczy zostawić swój numer telefonu na stronie <anchor>.  Nasz konsultant niezwłocznie do Państwa oddzwoni, aby przeprowadzić Was przez cały proces wnioskowania o pożyczkę w firmie LoanMe. Zawarcie umowy pożyczki możecie Państwo zawrzeć bez wychodzenia z domu. Jest to bezsprzeczna zaleta ofert takich, jak nasza w porównaniu z wzięciem kredytu gotówkowego w banku.
Nasz konsultant podczas rozmowy telefonicznej wypełni dla Państwa wniosek o udzielenie pożyczki. W tym celu będzie potrzebował informacji z Państwa dowodu osobistego oraz informacji o zarobkach. Warto, więc mieć je pod ręką by nic nie zakłócało całego procesu. Jak widać w porównaniu do wzięcia kredytu gotówkowego w banku, procedura udzielenia pożyczki w naszej firmie jest wyjątkowo prosta i wygodna dla pożyczkobiorcy. Regulacje prawne odnośnie pożyczek dają nam znaczną przewagę nad instytucjami bankowymi, w których wzięcie kredytu gotówkowego wymaga zazwyczaj wizyty w oddziale banku.
Po uzupełnieniu danych nastąpi proces weryfikacji i w krótkim czasie dostaniecie Państwo odpowiedź czy wniosek został przyjęty. Jeżeli odpowiedź będzie pozytywna, pieniądze znajdą się na Państwa koncie nawet już w przeciągu jednego dnia roboczego. Szybkość, z jaką jesteśmy w stanie zrealizować wsparcie finansowe, jest naszym kolejnym atutem. Uzyskanie kredytu gotówkowego zazwyczaj nie przebiega tak szybko, jak uzyskanie pożyczki w naszej firmie. Po otrzymaniu przelewu na konto nie pozostanie nic innego jak spożytkować otrzymane pieniądze według Państwa potrzeb.


Pożyczka za 0 zł


W naszej firmie jest możliwość uzyskania pożyczki bez żadnych dodatkowych opłat. Oferta dotyczy sytuacji, gdzie klient po raz pierwszy zgłasza chęć wzięcia pożyczki w naszej firmie. Warunkiem uzyskania pożyczki za 0 zł jest zobowiązanie się do jej spłacenia w czterech, równych ratach, spłacanych zgodnie z góry wyznaczonym regulaminem. Jeżeli warunek ten nie zostanie spełniony, do wziętej pożyczki zostaną naliczone opłaty, jak w każdej innej sytuacji.


Spłata pożyczki wziętej w LoanMe


Po uzyskaniu pożyczki każdy z naszych klientów dostaje numer konta bankowego, który jest przypisany do jego imienia i nazwiska i na które będzie on mógł spłacać swoje należności wobec firmy LoanMe. Spłata następuje według ustalonego harmonogramu. Niedotrzymanie terminów spowoduje naliczanie odsetek i zgłoszenie tego faktu do Biura Informacji Gospodarczej. Jeżeli dodatkowo przedstawiciele firmy LoanMe będą mieli trudności z nawiązaniem kontaktu z pożyczkobiorcą, wtedy taka sprawa zostanie przekazana do zewnętrznej firmy windykacyjnej. Każda spłacona terminowo pożyczka wpływa natomiast pozytywnie na historię klienta w naszej firmie, który staje się coraz bardziej wiarygodny. Warto, więc terminową płatność zadłużenie traktować jako sprawę priorytetową

.
Kto może ubiegać się o pożyczkę w LoanMe?


O pożyczkę w LoanMe może ubiegać się obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, który ma ukończone 18 lat i mieszka na terenie naszego kraju. Dodatkowo posiada źródło comiesięcznego dochodu, które zapewni mu możliwość spłaty zobowiązania wobec firmy. Pożyczka oferowana przez naszą firmę jest łatwiejsza do uzyskania niż kredyt gotówkowy w instytucji bankowej. Skontaktuj się z nami i zobacz, jak możemy Ci pomóc. Kredyt gotówkowy w banku czy szybka gotówka w LoanMe – wybór należy do Ciebie.