Jak zyskać szybką gotówkę oszczędzając na… jedzeniu?

Szybka gotówka wymaga planowania

Zapytaj członków rodziny, co lubią jeść najbardziej i ułóż własne tygodniowe menu! To świetna alternatywa zakupów „ad hoc”, która pozwoli na spisanie najpotrzebniejszych artykułów. Lista „jedzeniowa” pozwoli Ci obiektywnie określić, co potrzebujesz kupić, a które produkty – obecne już w kuchni – można wykorzystać do przygotowania niektórych posiłków. Grunt to organizacja! Dzięki niej, nie zmarnujesz czasu w sklepie i wygenerujesz szybką gotówkę oszczędzając na zakupach spożywczych.

Kreatywne gotowanie to kreatywne oszczędzanie!

Czy należysz do tzw. „kulinarnych konserwatystów”? Nie istnieje dla Ciebie nic oprócz rosołu, schabowego i pierogów? To błąd! Uruchom swoją wyobraźnię i poeksperymentuj w kuchni, używając produktów, których data przydatności do spożycia kończy się za kilka dni! Szybka gotówka na „składniki z kosmosu” nie będzie potrzebna. W Internecie znajdziesz mnóstwo przepisów potraw, które zrobisz w kilkanaście minut przy użyciu najbardziej powszechnych produktów! Sprawdź strony z przepisami „zero waste”, a w kuchni nie zmarnujesz nawet 1 g jedzenia, szybko oszczędzając gotówkę, którą możesz przeznaczyć na przykład na… wakacje!

Stawiaj na jakość, nie na ilość

Oszczędzanie na jedzeniu nie oznacza, że masz kupować najtańsze i najmniej zdrowe przetworzone produkty. Warzywa i owoce, które są źródłem witamin, wcale nie kosztują wiele. Szybką gotówkę na zakupach przeznacz więc głównie na to, co zdrowe! Zamiast batonów czekoladowych – zainwestuj w zdrowe batony, które są zrobione z zasuszonych owoców! Zamiast chipsów – postaw na bakalie. Pamiętaj przy tym, aby nie kupować zbyt dużej ilości jedzenia, żeby nic się nie zmarnowało! 

Produkty sezonowe i targi kluczem do wygenerowania szybkiej gotówki!

Lato jest wspaniałą porą roku – nie tylko „przynosi nam” ciepłe powietrze i słoneczne dni, ale także – produkty sezonowe! Świeże, dojrzałe w słońcu pomidory, sałata, truskawki czy czereśnie skuszą każdego. Do tego są zdrowie i pysze! Wykorzystaj to i sprawdzaj małe targowiska na świeżym powietrzu, a w trakcie sobotniego przedpołudnia wybierz się na przejażdżkę rowerem lub samochodem. Tak zwane „przydrożne” warzywniaki kuszą dorodnymi owocami i niskimi cenami. Nie zapomnij, aby zabrać ze sobą gotówkę, którą szybko możesz wyjąć z kieszeni! Na targach „pod chmurką” rzadko zapłacisz kartą.

Rób przetwory

Przetwory kojarzą nam się głównie z dobroczynnymi podarunkami od babci. Warto jednak pamiętać, że własnoręcznie zrobiony dżem, powidła czy marynowane grzybki, są pełne dobroczynnych witamin. Mało tego – nie znajdziesz w nich grama szkodliwych konserwantów! Szybką gotówkę, zaoszczędzoną podczas planowanych zakupów, warto więc przeznaczyć na słoiki i nakrętki. Przetwory smakują wspaniale i dodają charakteru wielu potrawom, szczególnie na jesieni czy w zimie.

Kupuj mieszanki mrożonych warzyw, a extra gotówka szybko pojawi się w Twojej kieszeni

Mieszanki mrożonych warzyw to świetna alternatywa dla tradycyjnego polskiego obiadu. Są one bardzo tanie, a do tego dziecinnie proste w przygotowaniu. Wystarczy po prostu wrzucić je na patelnię, doprawić i zdrowy obiad gotowy! Wybór tego typu produktów jest tak szeroki, że na pewno każdy znajdzie warzywny mix dla siebie. Dodatkowa gotówka nie będzie potrzebna, a oszczędności szybko urosną w skarbonce.

Szybka pożyczka online na dowolny cel to pozycja pożądana w każdym budżecie domowym. Dzięki starannemu planowaniu i dokonaniu małej zmiany w swoich nawykach zakupowych, jesteś w stanie szybko wygenerować dodatkową gotówkę na swoim koncie oszczędnościowym. Warto spróbować już dziś!

Leave a Reply

Your email address will not be published.