Jak wybrać dobre ubezpieczenie dla dziecka?

dzieci, chłopcy, zabawa, uśmiech - ubezpieczenie dla dziecka

Jesteś szczęśliwym rodzicem? Jeśli tak to zapewne wiesz, że ukochane pociechy nie są w stanie usiedzieć w jednym miejscu. Choćbyś bardzo się starał, nie dasz rady pilnować malucha 24 godziny na dobę. Dzieci w młodszym wieku szkolnym są szczególnie narażone na potencjalne wypadki. Według ubiegłorocznych badań Ministerstwa Edukacji Narodowej w polskich szkołach dochodzi aż do 55 tys. wypadków rocznie, z czego 30 % dotyczy klas 1-5, a 25% klas 7-8. Kosz leczenia i hospitalizacji złamanej nogi lub ręki waha się od 2.500 do 4000 zł! Dlatego już dziś warto pomyśleć o odpowiednim pakiecie ubezpieczeniowym dla najmłodszego członka rodziny.

Co to jest NNW?

Skrót NNW oznacza polisę następstw nieszczęśliwych wypadków. W wielu szkołach jest ona oferowana w ramach dopłaty do podstawowych składek szkolnych i wynosi zaledwie 66 zł na rok. Wybranie podstawowego pakietu NNW zapewnia Twojemu dziecku odszkodowanie w wysokości 100 zł za każdy dzień hospitalizacji.
 

dzieci, nauka, pisanie - ubezpieczenie dziecka

Nowe opcje ubezpieczeń

Towarzystwa ubezpieczeniowe prześcigają się w oferowaniu nowych wariantów polis. Dostępne są specjalne ubezpieczenia dla mam, które w razie wypadku mogą liczyć na zapewnienie pomocy domowej podczas swojej nieobecności, a także zorganizowanie opiekunki czy nawet korepetycji dla dziecka. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem są oferowane pakiety medyczne jako rozszerzenia polis dla kilkulatków. W razie, gdy dziecko zachoruje na grypę czy anginę, ubezpieczyciel dostarczy lekarstwa na wskazany przez rodziców adres oraz zapewni odpowiednią opiekę medyczną z dojazdem do domu bądź kontakt telefoniczny z lekarzem 24 godziny na dobę. Ciekawą opcją jest także rozszerzenie polisy NNW o nazwie „Szybka pomoc”, które kosztuje 30 zł rocznie. W razie poważniejszego urazu, ubezpieczyciel zadba o zorganizowanie sprzętu rehabilitacyjnego z dowozem do domu, a nawet o dostarczenie odpowiednich lekarstw. Warto zapoznać się z ofertą firmy ubezpieczeniowej, w której widniejesz jako Klient. Być może będziesz mógł liczyć na dodatkowe udogodnienia.


Pamiętaj, aby dokładnie zapoznać się z warunkami każdej polisy ubezpieczeniowej, na którą się decydujesz. W razie pytań lub wątpliwości warto skonsultować się z konsultantem towarzystwa ubezpieczeniowego bądź zasięgnąć opinii prawnej.