Jak planować dni urlopowe w 2019 roku?

kobieta na hamaku sprawdzająca telefon

Planując urlop w 2019 roku, warto sprawdzić kiedy wypadają dni ustawowo wolne od pracy. Istnieje wiele możliwości do przedłużenia swojego odpoczynku. Bieżący rok przynosi aż 8 tak zwanych „długich weekendów”. Pierwszy – na przełomie grudnia 2018 i stycznia 2019 roku – niestety już za nami. Sprawdź kiedy przypadają kolejne okazje, by je wykorzystać!

Wielkanoc

Najbliższy termin przyjazny przedłużeniu przerwy od pracy i obowiązków pojawia się dopiero za miesiąc. Wielkanoc przypada 21 kwietnia. Planując urlop w Wielki Piątek (19 kwietnia) i we wtorek (23 kwietnia) – z trzydniowego odpoczynku uzyskamy aż 5 dni wolnego od pracy. Przy okazji, warto przypomnieć, że święta przypadające w niedziele nie kwalifikują się do odbioru dnia wolnego w pozostałe dni pracy. Mamy taką możliwość wyłącznie w przypadku , kiedy odbywają się w soboty.

świąteczne pisanki i ozdoby - Sprawdź, kiedy przypadają dni ustawowo wolne od pracy!

Majówka

W bieżącym roku wspaniałą okazją do wypoczynku i regeneracji będzie tzw. „majówka”. Święto pracy (1 maja) przypada w środę, a Święto Konstytucji 3 maja w piątek. Biorąc urlop w czwartek – 2 maja, zyskujemy 5 dni wolnych od pracy. Możemy także zaplanować go w poniedziałek i wtorek (29 i 30 kwietnia) – w tym przypadku wykorzystując tylko 3 dni urlopowe, zyskamy 9-dniowy odpoczynek.

majowe grillowanie - wydłuż swój odpoczynek!

Boże Ciało i Święto Wojska Polskiego

Mamy jeszcze kilka okazji do wykorzystania urlopu. Boże Ciało wypada w tym roku 20 czerwca (czwartek). Warto więc wziąć wolne w piątek 21 czerwca, aby zyskać 4-dniowy weekend.  Podobna sytuacja jest w sierpniu – Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny (15 sierpnia) przypada w tym roku w czwartek. Zaplanuj urlop w piątek 16 sierpnia i ciesz się kolejnym długim weekendem.

zachód słońca nad jeziorem - wykorzystaj długie weekendy!

Wszystkich Świętych i Boże Narodzenie

Listopad przyniesie nam aż dwie możliwości wydłużonego odpoczynku: 1 listopada wypada w piątek, a 11 listopada w poniedziałek. Święta Bożego Narodzenia obchodzimy w środę i czwartek (25-26 grudnia) – warto więc wziąć wolne w piątek 27 grudnia. Co więcej, Nowy Rok powitamy w środę, dlatego dobierając jeszcze dwa dni urlopu – poniedziałek i wtorek (30-31 grudnia) – będziemy się cieszyć 8 dniami bez pracy.

Urlop zaplanowany, ale brakuje gotówki? Zamów rozmowę z naszym konsultantem, pomożemy!

kobieta w łóżku ze śniadaniem

Źródła: https://www.kalendarzswiat.pl/swieta/wolne_od_pracy/2019