Jak odłożyć pieniądze podczas pandemii?

Pandemia koronawirusa bardzo „przebudowała” naszą rzeczywistość. Zmiany znacząco wpłynęły przede wszystkim na gospodarkę, co odbiło się również na budżetach domowych polskich rodzin. Co zrobić, aby odłożyć trochę pieniędzy w czasie kryzysu? Przecież szybka gotówka zawsze się przydaje…  Podpowiadamy!

Sposób 1 – dodatkowa kasa za darmo

Ograniczenie budżetu to dobra okazja na wykształcenie w sobie nawyku planowania. Określ miesięczny dochód Twojego gospodarstwa domowego, narysuj tabelę i podziel ją na dwie kolumny – „wydatki niezbędne” oraz „wydatki, które mogą poczekać”. Do kategorii pierwszej przypisz wszystkie koszty, które musisz pokryć w danym miesiącu, np. rachunki czy jedzenie. W kolumnie drugiej umieść inne rzeczy, które musisz kupić, ale nie są one niezbędne do życia i utrzymania domu. Sprawdź, ile pieniędzy zostało Ci w „wydatkach, które mogą poczekać” i spróbuj odłożyć 20% tej kwoty na poczet oszczędności. Dodatkowa gotówka w czasach pandemii to gwarancja zachowania płynności finansowej na dłużej.

Sposób 2 – lista zakupów

Pamiętaj, aby robić zakupy z listą, na której umieścisz tylko produkty, których potrzebujesz! Pozwoli Ci to uniknąć nieplanowanych kosztów. Konieczne jest, abyś przed wyjściem do sklepu zjadł chociaż mały posiłek – podobno kupujemy więcej, gdy jesteśmy głodni J  

Sposób 3 – wykorzystaj kryzys, jako okazję!

Sytuacja epidemiologiczna w kraju wymusiła na wielu firmach wykorzystanie modelu pracy zdalnej. Jednakże, możliwość wykonywania obowiązków służbowych z domu to również szansa na wygenerowanie oszczędności! Nie trzeba przecież wydawać na dojazd do pracy, nową odzież czy jedzenie „na mieście”. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można odłożyć na konto oszczędnościowe, bądź zapłacić zaległe rachunki.

Sposób 4 – skorzystaj z darmowej pożyczki na 0%

„Nowa normalność” postawiła wielu Polaków pod ścianą. Niestety, nie każdy ma możliwość dalszego wykonywania swoich obowiązków zawodowych, a ponad 52% Polaków boi się utraty pracy w ciągu najbliższych 2 miesięcy.* Dobrym sposobem na „załatanie” dziury w budżecie domowym jest szybka chwilówka na 0%. Stosunkowo niewielka kwota pożyczki i możliwość spłaty niskich rat w rozliczeniu tygodniowym sprawiają, że zobowiązanie finansowe nie jest uciążliwe dla Pożyczkobiorcy. Jedną z najbardziej korzystnych ofert na rynku prezentuje LoanMe. Wnosek o niewielką pożyczkę w kwocie 1000 zł na 5 tygodni można złożyć online na stronie www.loanme.pl – przelew pieniędzy na konto jest wysyłany jeszcze tego samego dnia. Warto też zadbać o regularne spłacanie rat zgodnie z harmonogramem – dobra historia kredytowa buduje naszą wiarygodność w oczach instytucji finansowych.