Jak korzystać z wpłatomatu?

bankomat, wpłatomat

Chcesz wpłacić pieniądze na konto, a nie masz czasu na stanie w długich kolejkach w oddziale banku? Są wygodniejsze i szybsze sposoby, a z pomocą przychodzi wpłatomat!

Czym jest wpłatomat?

Z wyglądu przypomina bankomat i łatwo go z nim pomylić. Jednak urządzenie działa podobnie – jeśli kiedykolwiek korzystałeś z bankomatu, nie będziesz miał problemu także z wpłatomatem.


Co zrobić, aby wpłacić pieniądze na konto?

Wylicz odpowiednią sumę, którą chcesz wpłacić na konto. Przelicz dokładnie wszystkie pieniądze i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie urządzenia. Pieniądze warto przeliczyć wcześniej, żeby nie przekroczyć czasu reakcji na instrukcje urządzenia, co grozi anulowaniem operacji. Wylicz ile banknotów chcesz wpłacić i czy ich liczba zgadza się z tą, którą wyliczył wpłatomat. Zbyt duża liczba banknotów może być odrzucona przez urządzenie.
 

pieniądze, banknoty

Sprawdź czy banknoty nie są pogięte, spięte spinaczem lub porwane – urządzenie odrzuci takie banknoty.
Włóż banknoty w odpowiednią szczelinę zgodnie z instrukcjami podanymi przez urządzenie (zazwyczaj pieniądze wkłada się wzdłuż lub w poprzek).


Instrukcja obsługi:

  • Włóż kartę płatniczą oraz wpisz PIN,
  • Wprowadź kwotę wpłaty,
  • Włóż pieniądze w szczelinę,
  • Sprawdź czy liczba banknotów oraz pobrana kwota wyświetlana na ekranie wpłatomatu zgadza się z Twoimi wyliczeniami, następnie naciśnij przycisk „potwierdź wpłatę”,
  • Odbierz kartę oraz potwierdzenie transakcji.

Leave a Reply

Your email address will not be published.