Gdzie warto jechać jesienią? 5 tanich kierunków na weekend w Polsce

pensjonat - pożyczka na jesienny wyjazd

Kiedy jesień za oknem coraz częściej myślimy o wzięciu urlopu i wyjechaniu na kilka dni w pogoni za wyższymi temperaturami. Zagraniczne wycieczki bywają jednak bardzo kosztowne, dlatego warto rozejrzeć się po rodzimym rynku turystycznym i skorzystać z pozasezonowych niższych cen. Polecamy 5 tanich kierunków na weekend w Polsce!

Władysławowo

Nadmorskie miasto, które w sezonie letnim jest jednym z najbardziej obleganych polskich ośrodków turystycznych, jesienią zdecydowanie się zmienia. Znikają tłumy plażowiczów, a uliczne sklepiki i knajpki chowają się w budynkach. Jesienią wybrzeże pustoszeje. To dobry moment, aby wybrać się na weekend nad Morze Bałtyckie. Cisza, spokój i szum fal to idealny sposób na stres. Z Władysławowa można wybrać się na spacer na oddalony o 5 km przylądek Rozewie z jedną z najpiękniejszych polskich latarni lub do Wąwozu Chłapowskiego na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Za weekend spędzony nad morzem zapłacimy od 300 do 400 zł.

Lublin

Zwany inaczej „miastem inspiracji”. Lublin wyróżnia się ponad 700-letnią historią i położeniem na granicy między Wschodem a Zachodem. To prawdziwy miszmasz kulturowy! Przyciąga licznymi zabytkami i wyjątkową atmosferą. Lublin to stolica województwa lubelskiego dlatego znajdziemy tu wiele budynków administracyjnych czy gospodarczych. Jest również kulturalnym centrum regionu. Koszt weekendu w Lublinie to ok. 500 zł

dolina górska - szybka pożyczka na super wyjazd

Karkonosze

Karkonosze jesienią? Czemu nie! Warto podziwiać widoki „z góry”. W Karkonoszach znajduje się wiele atrakcji dla paralotniarzy m.in. na Małej Kopie w Karpaczu. Góra jest zróżnicowana tak, aby mogli odnaleźć się na niej początkujący oraz bardziej doświadczeni piloci. Jednak przed startem trzeba zadbać o formalności: posiadać ważne uprawnienia, aktualne ubezpieczenie OC oraz pisemną zgodę od Dyrektora Karkonoskiego Parku Narodowego (www.kkp-paragliding.pl). Lot paralotnią kosztuje od 150 zł.

Dolina Pałaców i Ogrodów

Nazywana jest polską Doliną Loary. Na powierzchni ok. 100 km kw. skupia się najwięcej pałaców, dworskich willi i zamków w Polsce. Jest ich tu około 30 – od gotyckich przez romańskie po klasycystyczne, z wielkimi ogrodami, parkami krajobrazowymi albo otulone gęstym, sosnowym lasem.

W południowej części Dolina Pałaców i Ogrodów obejmuje Góry Kaczawskie, Rudawy Janowickie i Karkonosze, gdzie przetrwały ruiny najstarszych zamków w Polsce m.in. Chojnika i warowni Bolczów.

Zwiedzanie terenu z przewodnikiem w grupie przyjaciół to koszt od 75 zł na osobę.