Finanse online – wymiana waluty w Internecie

pieniądze w portfelu - wymiana waluty przez Internet

Większość z nas coraz częściej wybiera internetowe rozwiązania. Przykładem są zakupy online czy konta z dostępem do bankowości internetowej. Początkowo metody te budziły mieszane uczucia – dziś są dla nas codziennością. Podobnie jest z wymianą waluty przez Internet. Decydując się na taki zakup, niechętnie wrócisz do stacjonarnego kantora. Rozwiązanie online jest szybsze, tańsze i bezpieczniejsze. 

Spłacasz kredyt walutowy? A może wyjeżdżasz za granicę? Kupując walutę warto sprawdzić w jaki sposób będzie to dla Ciebie najkorzystniejsze. Obecnie najbardziej opłacalną metodą jest wymiana  pieniędzy online. Coraz więcej osób korzysta z takiego rozwiązania. Głównym powodem, dla którego rezygnuje się z tradycyjnych sposobów, jest zróżnicowana wartość tak zwanego spread’u. Określa on różnicę pomiędzy kursem kupna a sprzedaży waluty. W kantorach internetowych jest ona korzystniejsza – wymieniając pieniądze stacjonarnie wyniesie nas dużo więcej. 

paszport i pieniądze - finanse online

Wymiana waluty w Internecie – krok po kroku:

1)    Załóż konto walutowe w banku

Tworząc konto walutowe będziesz swobodnie korzystać ze swoich środków i przelewać je z kantora internetowego. Zazwyczaj są one darmowe.

2)    Załóż konto w kantorze online

Rejestracja w kantorze internetowym potrwa zaledwie kilka minut. Po utworzenia profilu od razu możesz zacząć „działać”.

3)    Wymieniaj waluty za pomocą:

a)    Kantora online

Początkowo konieczne jest zasilenie wirtualnego portfela walutowego w wybranym kantorze internetowym – w tym celu wykorzystujemy środki pochodzące z konta w banku. Ustalamy kwotę oraz walutę, po czym następuje wymiana – co ważne – po kursie oferowanym „z góry” przez daną firmę. Jego negocjacja jest możliwa dopiero w przypadku obrotu większymi kwotami (zazwyczaj dotyczy setek tysięcy złotych). 
Dokonując kupna lub sprzedaży pieniędzy w Internecie, pamiętaj, by sprawdzić czy dany kantor – oprócz wartości spread’u – nie pobiera dodatkowo prowizji.

b)    Platformy wymiany walut

Korzystając z platformy wymiany walut – podobnie jak w przypadku kantora online – początkowo zasilamy swój wirtualny portfel walutowy. Tym razem to my wybieramy kurs, po którym chcemy dokonać transakcji. Oczekujemy, aż system dopasuje do nas ofertę, po czym dochodzi do wymiany. Pamiętajmy jednak, że nie zawsze znajdzie się odbiorca, który przystanie proponowane przez nas warunki.

4)    Przelej środki na konto prywatne

Na tym etapie pozostało już tylko przelać środki z kantora/platformy na nasze prywatne konto. Takie operacje – jak w przypadku wykonywania zwykłych przelewów – zajmą nam dosłownie kilka chwil. Ich księgowanie zależne jest od szybkości transakcji naszego banku.

5)    Odbierz gotówkę w wybranej walucie

Wypłać środki w oddziale swojego banku. Korzystanie z nich umożliwi Ci także karta walutowa.
 

kobieta licząca pieniądze

Kupując lub sprzedając pieniądze warto skorzystać z kantora online lub z platformy wymiany walut. Są to bezpieczne i proste rozwiązania.

Źródła:
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Jak-wymieniac-waluty-przez-internet-i-na-tym-oszczedzac-3077908.html
https://businessinsider.com.pl/finanse/waluty/kupowanie-walut-przez-internet/1z4bgtt