Darmowa pożyczka

Darmowa pożyczka

Jak to możliwe, aby firmy żyjące z pożyczania pieniędzy, oferowały swoje usługi za darmo? Jaki mają w tym interes i czy nie jest to celowa manipulacja mająca na celu oszukanie klientów? Rozwikłanie zagadki jest proste. Wystarczy, że zrozumiemy motywację i zasady, na jakich firmy pożyczkowe udzielają darmowej pożyczki.

Czym jest darmowa pożyczka?

Darmowa pożyczka udzielana przez instytucje pozabankowe jako nieodpłatna usługa pożyczenia pieniędzy to możliwość skorzystania z dodatkowej gotówki bez ponoszenia kosztów naliczonych odsetek, prowizji, ubezpieczenia lub innych kosztów, jakie mogłyby być naliczone w takim wypadku. Choć trudno w to uwierzyć to realna wysokość RRSO (Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania) w przypadku darmowej pożyczki wynosi 0%. Jednak to nie koniec dobrych wiadomości. Uzyskanie darmowej pożyczki nie tylko nie obciąży naszego portfela, ale również nie zajmie nam dużo czasu i nie będzie wymagało od nas wielu formalności. Możemy niemalże od ręki dostać dodatkowe środki i to zupełnie za darmo. Pożyczka za 0 złotych nie oznacza jednak braku konieczności zwrotu pożyczonej przez firmę pożyczkową kwoty. Odbywa się to najczęściej w jednej racie w terminie podanym w umowie pożyczkowej.

Dla kogo darmowa pożyczka?

Niestety nie każdy może wykorzystać sposobność do skorzystania z tak atrakcyjnej promocji. Darmowa pożyczka to oferta skierowana tylko do tych zainteresowanych, którzy są nowymi klientami firmy udzielającej pożyczek. Brak naliczania opłat ma za zadanie przyciągnąć nowych nabywców i zachęcić ich do skorzystania z usług danego podmiotu. Choć pożyczka 0% nie przyniesie żadnych korzyści finansowych firmie pożyczkowej, jednak liczą one na to, że w przyszłości zaowocuję powrotem zadowolonego klienta i tym razem skorzystaniem z płatnej oferty. Konsumenci lubią bowiem korzystać z usług podmiotów, które znają i z którymi mają pozytywne doświadczenia. Na to właśnie liczą firmy pożyczkowe oferujące swoje usługi za 0 złotych.

Darmowa pożyczka pozwala pożyczkobiorcy i pożyczkodawcy poznać się nawzajem i jest to doskonały wstęp do udanych transakcji w przyszłości. W ten sposób nabywca może zapoznać się ze sposobem działania firmy pożyczkowej, jej procedurami i procesem weryfikacyjnym. Dla firmy pożyczkowej natomiast jest to pierwszy test wiarygodności i zdolności kredytowej klienta. Bezproblemowe spłacenie pierwszej pożyczki skutkuje także zwiększeniem kwoty, o jaką może się w przyszłości ubiegać dany pożyczkobiorca. 

Kto najczęściej korzysta z darmowej pożyczki?

W ciągu ostatnich kilkunastu lat rozwój i dostępność do sieci internetowej wpłynął również w dużym stopniu na rynek pożyczek. Internet dał sposobność pożyczenia pieniędzy w sposób łatwiejszy, niż było to kiedykolwiek możliwe. Nie musimy już nawet przekraczać progu własnego domu, żeby móc cieszyć się korzyściami płynącymi z dodatkowych funduszy na koncie, nie mówiąc już, że w przypadku darmowej pożyczki, możemy to zrobić całkowicie za darmo.

Nie będzie chyba dużym zaskoczeniem dla nikogo, że po pożyczki internetowe oferowane przez pozabankowe firmy pożyczkowe, sięgają głównie ludzie młodzi do 35 roku życia, przyzwyczajeni do korzystania z różnorakich usług internetowych. Jednocześnie to właśnie w tym przedziale wiekowym większość z nas buduje karierę zawodową, kupuje mieszkanie, zakłada rodziny, a to nieodzownie wiąże się z dużymi wydatkami czasami trudnymi do zaplanowania w domowym budżecie. Darmowa pożyczka online to natychmiastowy sposób na wypełnienie powstałej dziury finansowej. Zaledwie kilka procent wśród klientów firm pożyczkowych to osoby starsze w wieku powyżej 65 lat. Można przypuszczać, że mniejsze obeznanie w świecie internetowym ma również wpływ na to, że w tej grupie wiekowej konsumenci rzadziej korzystają z usług online i są bardziej w stosunku do nich nieufni.

Prosty sposób na uzyskanie darmowej pożyczki

Sektor pozabankowych szybkich pożyczek znany jest powszechnie z tego, że rzadko odmawia zainteresowanym udzielenia wsparcia finansowego. Usługa darmowej pożyczki rządzi się dokładnie takimi samymi prawami. Firmy pozabankowe nie narzucają żadnych szczególnych wymagań na nowych klientów chcących skorzystać z takiej propozycji. Wystarczy być pełnoletnim obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej, posiadać dowód osobisty, konto bankowe na własne nazwisko i telefon komórkowy oraz oczywiście dochody wystarczające na spłatę długu.

Maksymalna kwota darmowej pożyczki jest najczęściej ograniczona, a jej wysokość jest indywidualnie określana przez daną firmę pożyczkową. Zazwyczaj spotyka się oferty do wysokości 1 000 – 1 500  złotych, których okres spłaty wynosi maksymalnie 30 dni.

Internet to miejsce, w którym można najszybciej znaleźć oferty darmowej pożyczki. Znajdziemy je na stronach www firm pożyczkowych, tak jak jest to w przypadku LoanMe. To właśnie tutaj uzyskasz odpowiedź, co zrobić, żeby w kilka minut Twoje konto bankowe zostało zasilone dodatkową gotówką. W praktyce wszystko sprowadza się do wypełnienia prostego wniosku online i wysłania go do oceny. W okamgnieniu, na podstawie przesłanego formularza, zostanie określona Twoja zdolność kredytowa. Następnie w niedługim czasie zostaniesz poinformowanie o wyniku procesu weryfikacyjnego. Przyznaną darmową pożyczkę otrzymasz na podane we wniosku konto bankowe.

Obowiązek terminowej spłaty darmowej pożyczki

Korzyści, jakie niesie za sobą darmowa pożyczka, są dla wszystkich oczywiste stąd łatwo ulec pokusie zaciągnięcia zobowiązania, tym bardziej że uzyskaną gotówką można rozporządzać wedle  uznania. Problemy mogą się pojawić w momencie konieczności spłaty długu. Nawet bez dodatkowych opłat typu naliczone odsetki, prowizja czy ubezpieczenie, oddanie pożyczonej sumy może okazać się dużo trudniejsze niż jej uzyskanie. Nie należy zapominać, że spłatę należności należy uwzględnić w domowym budżecie. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że dług oddamy bez kłopotu i w wyznaczonym terminie.

Z praktyki firm pożyczkowych wynika, że większość klientów nie ma problemu ze spłatą pierwszej, darmowej pożyczki. Nie mniej zdarza się niewielki odsetek pożyczkobiorców, którzy nie zawsze ze swojej winy, nie mogą wywiązać się z umowy zawartej z pożyczkodawcą. W tej trudnej dla obu stron sytuacji najważniejsza jest komunikacja. Próba uniknięcia odpowiedzialności czy brak kontaktu z pożyczkobiorcą skutkuje utratą zaufania firmy pożyczkowej, która może rozpocząć procedury mające na celu nakłonienie klienta do spłaty długu.

Najlepszą strategią w trudnej sytuacji finansowej uniemożliwiającej spłatę darmowej pożyczki jest uczciwe przedstawienie sprawy firmie pożyczkowej. Większość z nich nie zostawia swoich klientów bez zrozumienia. Szczery dialog między dłużnikiem a wierzycielem może przynieść pozytywne rozwiązanie dla obu stron. Firmą pożyczkowym zależy na odzyskaniu długu dlatego, jeżeli pójście na ugodę w postaci na przykład wydłużenia okresu spłaty, pomoże pożyczkobiorcy odzyskać finansową stabilność, najczęściej skłonne są one do udzielenia wsparcia. Każda niespłacona pożyczka to dodatkowe koszta dla tych instytucji stąd w ich interesie jest również polubowne rozwiązanie sprawy. Pamiętajmy, że darmowa pożyczka wyniesie nas 0 złotych jedynie, kiedy spłacimy ją w terminie. Nie warto zatem przeceniać swoich możliwości i zbyt pochopnie decydować się na zobowiązania przekraczające naszą zdolność do ich uregulowania.

Bezpieczeństwo korzystania z darmowej pożyczki

Darmowe pożyczki są produktem finansowym, którego nie należy się obawiać. Nie mam tutaj bowiem żadnego podstępu firm pożyczkowych. Jedynym niebezpieczeństwem, na jakie możemy się narazić to własna nierozwaga w zaciąganiu zobowiązań. Zanim sięgniemy po darmową pożyczkę, warto przestrzegać paru zasad. Przede wszystkim pożyczać pieniądze powinniśmy tylko wtedy, kiedy jest to naprawdę potrzebne. Nie ulegajmy chwilowym pokusom, jeżeli mamy wątpliwości czy ich sfinansowanie nie naruszy w konsekwencji naszej płynności finansowej. Wnioskując o darmową pożyczkę, musimy mieć absolutną pewność, że będziemy mogli ją spłacić. Ponadto przy staraniu się o dodatkowe finanse nie warto się śpieszyć. Dokładnie przeczytajmy zapisy umowy i czekające nas obowiązki i koszta. Te proste zasady mogą uchronić nas przed nierozważnym krokiem i wpędzeniem się w niepotrzebne długi.