5 zalet pożyczek pozabankowych

kobieta biorąca pożyczkę przez laptopa

Według portalu aasapolska.pl tylko 3% Polaków przyznało, że zdarzyło im się sięgnąć po pożyczkę pozabankową. 97% zadeklarowało korzystanie z usług banków. Z czego wynika tak duża rozbieżność w wynikach sondażu? Jednym z powodów może być duża liczba mitów, która narosła wokół tzw. „chwilówek”. My postaramy się wykazać, że „strach ma wielkie oczy”, a pożyczki pozabankowe mogą mieć także dobre strony.

Zaleta 1 – nie musisz pracować na etacie

Osoby, które nie pracują na umowę o pracę bądź nie posiadają własnej działalności gospodarczej przechodzą przez spore trudności w procesie ubiegania się o kredyt w banku. Instytucja wymaga zaświadczenia o dochodach (lub wykazu z księgi przychodów i rozchodów), co nie jest jeszcze gwarantem otrzymania finansowania. W firmach pożyczkowych dużo łatwiej przejść weryfikację – niektóre instytucje nawet nie wymagają potwierdzenia jakichkolwiek dochodów! Pamiętaj jednak, aby dokładnie sprawdzić pożyczkodawcę zanim wyślesz wniosek.

Zaleta 2 – szybki przelew

Pożyczkodawcy pozabankowi wiedzą, że Klienci potrzebują pieniędzy jak najszybciej, dlatego zazwyczaj przelewają pieniądze na konto Pożyczkobiorcy zaledwie kilka godzin po złożeniu wniosku. To niewątpliwie zaleta, gdy potrzebujemy pieniędzy, aby pokryć nagły wydatek. Instytucje bankowe znacznie dłużej zwlekają z przekazaniem środków finansowych.

Zaleta 3 – na dowolny cel

Instytucja bankowa zazwyczaj wymaga uargumentowania motywu, z powodu którego bierzemy kredyt. Pożyczkę pozabankową możesz przeznaczyć na dowolny cel – nie bez powodu nazywają się one „pożyczkami konsumpcyjnymi”. Firmy pożyczkowe nie wymagają podania celu złożenia wniosku. Krótkoterminowe rozwiązania finansowe są świetnym sposobem na sfinansowanie naprawy samochodu, małego remontu czy prezentu ślubnego dla znajomej pary młodej.

szczęśliwa kobieta zastanawiająca się nad wzięciem pożyczki

Zaleta 4 – zadłużenie? Żaden problem!

Niedopatrzenie w postaci nieopłaconego rachunku za telefon czy mandatu skutkuje natychmiastowym znalezieniem się na „czarnej liście” Biura Informacji Gospodarczej oraz Biura Informacji Kredytowej. Dla banków są one podstawowym źródłem informacji o potencjalnym Kliencie, a zła historia kredytowa wiąże się z decyzją odmowną. Pożyczkodawcy pozabankowi mogą udzielić Ci pożyczki nawet, gdy posiadasz zadłużenie. Pamiętaj jednak, że każda instytucja posiada odpowiednie regulacje prawne dotyczące takich przypadków. Dokładnie zapoznaj się z regulaminem i umową firmy pożyczkowej.

Zaleta 5 – wszystkie formalności załatwisz online lub przez telefon

W przypadku pożyczki bankowej (szczególnie przy większych kwotach) ilość dokumentów, które musisz donieść przedstawicielowi może przyprawić o ból głowy. Firmy pożyczkowe oferują znacznie łatwiejsze i szybsze rozwiązania – wszystkie formalności załatwiasz przez telefon w ciągu 15 minut. Wniosek o pożyczkę możesz również złożyć online, używając aplikacji zainstalowanej na stronie internetowej pożyczkodawcy.

kobiety rozmawiające na tematy finansowe

Podsumowanie zalet pożyczek “chwilówek”

Podsumowując, „chwilówki” mają wiele zalet – warunki są dużo korzystniejsze niż w bankach, pieniądze możesz wykorzystać na co chcesz, a aplikacja zajmuje tylko kilkanaście minut. Pamiętaj jednak, że zarówno w przypadku banków, jak i tzw. „parabanków” należy dokładnie zapoznać się z umową, regulaminem oraz opiniami w Internecie.

Skoro znasz już zalety pożyczek, pozostało sprawdzić jak pożyczyć w Loanme.