5 sposobów na oszczędny wyjazd weekendowy

Jesienne weekendy to nie tylko świetna okazja do przeprowadzenia domowych porządków czy wykorzystania chwili dla siebie w towarzystwie ciepłej herbaty i dobrej książki. Wolne dni można wykorzystać bardziej aktywnie, zarówno dla ciała, jak i dla umysłu. Oto 5 tanich sposobów na jesienny weekend poza domem!

Może nad morze?

Jeśli chcesz na chwilę zmienić klimat i lubisz jesienne spacery po plaży – polskie Pomorze jest idealne na weekend. Koszt kwatery czy wyżywienia spada do minimum, bo jest już po sezonie, dlatego też dużo łatwiej trafić na dobre pokoje i świeżą rybę w niskiej cenie. Trochę jodu nigdy nie zaszkodzi. 


A może w góry?

Jesienny weekend to idealny czas, aby jechać w polskie góry. Świetną bazę szlakową mają oczywiście Tatry, ale sporo osób wybiera się także w Bieszczady. Okres jesienny to również spadek cen kwater prywatnych na południu Polski. Warto skorzystać! Góry są piękne przez cały rok!
 

Miejska wyprawa historyczna

Jeśli mieszkasz niedaleko dużego miasta, możesz cofnąć się w czasie i ruszyć śladami historii! Warszawa, Kraków, Poznań czy Gdańsk są pełne pięknych i ciekawych miejsc. Prześledź w sieci interaktywne mapy miast i sprawdź opinie turystów. W Warszawie na pewno warto zobaczyć Muzeum Powstania Warszawskiego czy niedawno powstałe Muzeum Historii Żydów Polskich. W Krakowie koniecznie musisz odwiedzić królewski Wawel, Fabrykę Schindlera czy kopalnię soli w Wieliczce. Okolice Krakowa również sporo oferują  – warto zobaczyć Wadowice lub pojechać nieco dalej do prehistorycznego Ojcowa – widoki są niezapomniane! Z kolei Gdańsk, Wrocław i Poznań to przepiękne „starówki” i bogata infrastruktura zabytkowych kamienic.


Poluj na lotnicze okazje

Tanie loty to idealna okazja, aby wyjechać na weekend do najpiękniejszych stolic Europy. Możesz lecieć za ok. 150 zł do Londynu, Berlina czy klimatycznej Pragi. Śledź fanpage takich portali jak Fly4Free (https://www.facebook.com/fly4free) lub Tanie Loty (https://www.facebook.com/TanieLoty) – rabaty pojawiają się codziennie!
 


 

Spraw sobie weekend pełen wrażeń!


Nie chcesz daleko wyjeżdżać? Zafunduj sobie dzień lub weekend w SPA. Najtańsze karnety kosztują ok. 180 zł za osobę na dwa dni!  Możesz też celować w inne wydarzenia podnoszące adrenalinę, takie jak wyścigi gokartów, lot widokowy nad miastem czy udział w grze typu „Escape Room”. To wspaniała rozrywka dla całej rodziny! Sprawdź: www.spa-prezent.pl lub vouchery podarunkowe oferowane przez „Wyjątkowy Prezent” lub „Groupon”.