5 oszczędnych sposobów na aktywne ferie zimowe

zima, ferie, sanki, narty, aktywne ferie

Ferie zimowe to idealny czas, by się zrelaksować, skorzystać z atrakcji, jakie oferuje nam zima oraz naładować energią na kolejne miesiące. Niektórzy chętnie poświęciliby zimową przerwę na słodkie lenistwo, ale nie warto spędzać tak każdego wolnego dnia. Najlepszym sposobem na zdobycie świetnych wspomnień oraz nabranie sił do działania, jest aktywne spędzenie ferii.

1.    Ściana wspinaczkowa


To ogólnorozwojowa aktywność i świetna zabawa dla każdego! W uprawianiu wspinania nie przeszkadza wiek, nie ma znaczenia płeć czy wzrost. Najważniejsza jest dobra zabawa i korzyści dla organizmu – jedną z nich jest to, że podczas wspinaczki dodatkowo wyrabiamy zmysł równowagi, a także wzmacniamy mięśnie.  Zanim jednak zdecydujecie się na przygodę ze ścianką wspinaczkową, przejdziecie podstawowy kurs bezpieczeństwa. Nie zrażajcie się dotychczasowym brakiem kontaktu z tym sportem – zaczniecie pod okiem instruktora. Również lęk wysokości nie powinien być problemem, można zacząć od wspinania się na niskich ściankach, mierzących zaledwie kilka metrów. Cena za jednorazowe wejście wynosi około 20 zł. Dla uczniów i studentów do 26 roku życia przewidywane są zniżki po okazaniu legitymacji. Niektóre punkty honorują wejścia z kartą sportową Multisport lub Fitprofit.

wspinaczka, aktywne ferie, ferie zimowe

2. Trampoliny

Jeżeli macie ochotę na absolutne szaleństwo  – trampoliny będą idealnym rozwiązaniem. Pod bacznym okiem instruktorów przeżyjecie niezapomniane emocje. Już podczas godziny beztroskich wariacji, skoków przez kozły i innych kombinacji spalicie setki kalorii, przełamiecie barierę strachu, ale przede wszystkim ”naładujecie się” endorfinami na długo. Dodatkowym plusem tej aktywności jest to, że znajduje się pod dachem, więc można się dobrze bawić niezależnie od tego, jaka jest pogoda. Godzinna zabawa kosztuje około 30 zł. Kupując bilety przez Internet możemy liczyć na zniżkę.  

3. Lodowisko

Z roku na rok jazda na łyżwach zdobywa coraz większą rzeszę fanów. Regularne odwiedzanie lodowisk w czasie ferii z pewnością pozytywnie wpłynie na poprawę umiejętności samej jazdy, ale również na kształt sylwetki i wzmocnienie wielu partii mięśni. Na lodowiskach istnieje możliwość wypożyczenia oraz naostrzenia łyżew, a dla tych, którzy nie czują się pewnie na śliskiej tafli, są dostępne pingwinki ułatwiające poruszanie się na lodzie. Cena za wstęp to około 14 zł (bilet normalny) i 11 zł (bilet ulgowy). Dodatkowy koszt to 10 zł za wypożyczenie  łyżew.
 

łyżwy, lodowisko, ferie, dzieci

4. Wodne szaleństwo

Jeżeli nie jesteście fanami aktywności na świeżym powietrzu, proponujemy zabawę w wodzie. Kryte baseny są czynne przez cały rok i pozwolą całej rodzinie poćwiczyć pływanie nawet wtedy, kiedy jest za zimno na kąpiel w jeziorze lub w morzu. Jeszcze ciekawszym pomysłem jest wybranie się do aquaparku. Jest wiele tego typu obiektów, oferujących prawdziwe wodne szaleństwo na zjeżdżalniach, rwących rzekach oraz basenach ze sztucznie wytwarzanymi falami. Jeśli marzy Wam się trochę ciepła tej zimy – warto odwiedzić baseny termalne. Koszt całodziennego pobytu w parku wodnym wynosi około 115 zł. 

5. Obiekty sportowe

Warto zapoznać się z ofertą lokalnych kompleksów sportowych i rekreacyjnych działających przez cały rok. Mowa tu nie tylko o halach sportowych lub kortach tenisowych, ale także o kręgielniach lub torach gokartowych. Każdy z tych obiektów zapewni dawkę niesamowitej rozrywki i nie pozwoli się nudzić podczas nawet najbardziej mroźnych ferii. Cena za skorzystanie z obiektów sportowych wynosi około 80 zł.

basen, pływanie, aquapark, woda, zabawa