5 oszczędnych pomysłów na udany letni weekend

para na łące - pożyczka na letni weekend

Masz dość kolejnego nudnego weekendu spędzonego na kanapie przed telewizorem? Nie masz pomysłu jak urozmaicić wolny czas, a jednocześnie nie chcesz wyjeżdżać w odległe zakątki kraju? Spieszymy z pomocą!

Sposób 1 – rodzinny piknik

Piękna letnia pogoda sprzyja aktywnościom na świeżym powietrzu. Zrób mały research i sprawdź, gdzie znajduje się najbliższa polana. Najlepiej wybrać miejsce z dala od zgiełku miasta. Przygotuj prowiant, koc i dobrą książkę. Jeśli zabierasz ze sobą dzieci, możesz wziąć planszówki, karty do gry lub rozwijające logiczne myślenie szachy. Dzieci na pewno docenią wspólnie spędzony czas!

piknik na łonie natury - szybka pożyczka na wyjazd

Sposób 2 – miejska gra

Jeśli mieszkasz w mieście, możesz wybrać alternatywną wersję popularnych „podchodów”! Firmy eventowe oferują wiele atrakcji dla grup zorganizowanych, jak również klientów indywidualnych. Rodzajów aktywności jest naprawdę wiele – od urozmaiconego „chowanego” na warszawskiej „Starówce”, po psychologiczne zagadki, które musisz rozwikłać, aby wydostać się z tzw. „escape room’u”. Miasta – szczególnie w okresie letnim – oferują również liczne wesołe miasteczka na świeżym powietrzu czy wystawy skierowane specjalnie do rodzin z dziećmi. Warto przewertować Internet w poszukiwaniu atrakcji w Twojej miejscowości. Na pewno nie będzie czasu na nudę!

para w wesołym miasteczku - pomysł na spędzenie czasu

Sposób 3 – wypad na kajaki

Kajaki to świetna rozrywka dla każdego. Możliwość połączenia aktywnego wypoczynku z podziwianiem nadrzecznego krajobrazu sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na swój pierwszy raz. Dodatkowo, jest to rozrywka bardzo tania. Za wypożyczenie kajaka zapłacisz od 20 zł do 40 zł za niemal cały dzień pływania. Dodatkowo, na szlakach spływów możesz spotkać liczne knajpki czy obiekty agroturystyczne oferujące szereg weekendowych atrakcji.

kobieta w kajaku płynąca rzeką - 5 sposobów na udany letni weekend

Sposób 4 – odkryj nieznane miejsca

Odkrywanie nowych miejsc zawsze jest ekscytującym przeżyciem! Miasto i jego okolice to prawdziwa kopalnia wiedzy historycznej. Zabierz rodzinę do najbliższej biblioteki i zorganizuj szlak wycieczkowy śladami przodków. Możesz również wybrać się na wycieczkę „bez celu” i zobaczyć, gdzie skończycie swoją wędrówkę. Być może znajdziecie nieodkryte wcześniej miejsca, co zostanie Waszym rodzinnym sekretem, do którego będziecie wracać w wyjątkowych chwilach!

rodzina na polu wśród zboża

Sposób 5 – rodzinne karaoke

Jak mawiał klasyk „śpiewać każdy może”… A śpiewanie to przede wszystkim świetna zabawa! Zorganizuj w domu rodzinne karaoke na punkty! Każdy z Was będzie mógł oceniać występ śmiałka w skali od 1 do 10. Wygrany otrzymuje specjalną nagrodę. Tylko pamiętaj, aby zakończyć wokalne szaleństwa do godziny „ciszy nocnej”! Jeśli nie masz warunków do zorganizowania zabawy w mieszkaniu, możesz zabrać rodzinę do miejsc specjalnie do tego przeznaczonych. Zabawa będzie równie udana!

śpiewający mężczyzna

Gotówkę na udany weekend znajdziesz w LoanMe! ZOBACZ SAM!