5 oszczędnych pomysłów na niezapomnianą randkę

młoda para z balonami - pożyczka na udaną randkę

Nie masz pomysłu jak zaplanować idealną randkę? Byliście już w kinie, teatrze czy kawiarni? A może zależy Ci na czymś  bardziej oryginalnym? Nie martw się – pomożemy Ci znaleźć dobre miejsce na spotkanie z ukochaną osobą. Przedstawimy propozycje, które zachwycą i będą dogodne dla Twojego portfela. 

para gotująca obiad

Pomysł 1 – wspólne gotowanie

Za jaką kuchnią przepada Twoja druga połówka? Włoską czy może śródziemnomorską? Warto się tego dowiedzieć jeszcze przed planowanym spotkaniem, aby danie smakowało ukochanej osobie. Czego będzieasz potrzebować do zorganizowania takiej randki? Wystarczą produkty potrzebne do przygotowania wybranej potrawy i miejsce do jej przyrządzenia. Zadbaj także o romantyczny nastrój – wino i świeczki.

Przykładowa wycena kolacji:
– 2 filety z piersi kurczaka (około 10 złotych),
– ser mozzarella (około 10 złotych),
– 2 pomidory (około 2 złotych),
– ser gouda w kostce – do starcia (około 6 złotych),
– przyprawy wedle uznania (około 7 złotych),
– ryż biały (około 3 złotych),
– wino (około 27 złotych),
– świeczki (około 5 złotych). 

Koszt całej kolacji wyniesie około 70 złotych. Jest to zatem przekonująco ekonomiczna propozycja. Według serwisu „Zomato” spotkanie w restauracji wiąże się z wydatkiem rzędu 100 złotych i więcej. 

lodowisko - dobry pomysł na randkę

Pomysł 2 – miłość na lodowisku

Lodowisko to świetna randkowa alternatywa dla miłośników zimowych sportów! Jest niedroga, łatwo dostępna i sprzyja miłosnym uniesieniom. Twoja druga połówka ma problemy z utrzymaniem równowagi na lodzie? To wspaniała okazja, aby złapać ją za rękę. W przerwie wybierzcie się na gorącą czekoladę lub grzane wino. Szczególnie polecamy wybór otwartych obiektów, które sprzyjają romantycznemu nastrojowi. Wiele z nich znajdziecie na przykład w Warszawie.

Randka na lodowisku wiąże się z kosztem około 30-40 złotych. Wypożyczenie łyżew i bilet wstępu wynosi średnio 10-15 złotych za osobę  – ale nie zapominajmy o rozgrzewającej czekoladzie.

kręgielnia - miejsce na udaną randkę

Pomysł 3 – podwójna randka

W tym przypadku możecie się wybrać praktycznie wszędzie. Na pewno znacie pary, z którymi moglibyście miło spędzić czas. Wybierzcie się razem na tańce lub kręgle. Możecie również zorganizować wspólne spotkanie u siebie w mieszkaniu. Zaproponuj wieczór gier planszowych czy karcianych. Abyście nie zgłodnieli, wystarczy zadbać o przekąski, które wyniosą maksymalnie 50 złotych.

Ile zapłacisz za zabawę w kręgielni? Wynajęcie całego toru w takich obiektach wiąże się z kosztami od 40 do 100 złotych w tygodniu lub od 75 do 150 złotych w weekend. Wyjście do klubu wyniosłoby około 50-75 złotych za osobę (cena obejmuje bilet wstępu oraz napoje). Zoptymalizowanie wydatków jest możliwe poprzez połączenie obu wspomnianych propozycji. Lokale, w których możesz i pograć w kręgle i potańczyć, znajdziesz między innymi w stolicy. 

całująca się para w wesołym miasteczku

Pomysł 4 – wesołe miasteczko

Chociaż ciężko z jego dostępnością o każdej porze roku, zdecydowanie jest to sprawdzone miejsce na niezapomnianą randkę. Wyjątkowość wesołego miasteczka polega na jego różnorodności – każdy znajdzie coś dla siebie. Emocje, których można doświadczyć podczas wspólnej zabawy sprawią, że spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci. 

Ile zapłacimy za taką zabawę? Za dowolną atrakcję w wesołym miasteczku wydasz średnio 15-25 złotych za osobę. Wybierając dwa obiekty i kupując watę cukrową oraz napoje, wydałbyś około 80-90 złotych za niezapomniany wieczór.

wyścigi gokartami

Pomysł 5 – gokarty

Jeśli lubicie dobrą zabawę z drobną dawką adrenaliny, tor gokartowy to idealne miejsce na wspólne spotkanie. Druga połówka na pewno zapamięta i doceni Twoją pomysłowość! Ile przeznaczysz na takie spotkanie? 6,5 km jazdy dla jednej osoby kosztuje średnio 35-40 złotych. Jeśli wybierzecie jazdę w dwuosobowym pojeździe – za dwie osoby zapłacisz tylko 40-45 złotych.


Jeśli posiadasz duszę romantyka i stawiasz na drobne gesty i przenikliwe spojrzenia, lodowisko i wesołe miasteczko na pewno spełni Twoje oczekiwania! Wypad na gokarty i eksperymentalna kolacja dla dwojga to świetne alternatywy dla ciekawych świata „szaleńców”! Co wybierasz? 

Żródła: http://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/1,141634,17988918,Jedzenie_na_miescie_kosztuje__Sprawdz__w_ktorej_dzielnicy.html