4 tanie kierunki na letni weekend – bez wydawania dodatkowej gotówki!

Kierunek 1 – dodatkowa gotówka nie jest Ci potrzebna w lesie

Jeśli lubisz poczuć nutkę adrenaliny – zabierz rodzinę lub znajomych na kilka dni do lasu! Wystarczy zabrać namioty, suchy prowiant i kilka niezbędnych rzeczy, których używa się na obozach przetrwania! Na pewno przydadzą się latarki, scyzoryk, płaszcze przeciwdeszczowe czy zapalniczka. Jeśli zorganizujesz rodzinne ognisko na leśnej polanie „okraszone” strasznymi opowieściami pod gołym niebem lub leśne podchody – gwarantujemy, że ten weekend będzie często wspominanym wydarzeniem w Twoim domu! I to bez wydawania dodatkowej gotówki!

Kierunek 2 – wiejski wypoczynek

Dodatkowa gotówka nie jest Ci potrzebna, jeśli wybierasz się na wiejski weekend! Masz krewnych, którzy mieszkają w małych miejscowościach? Możesz złożyć im rodzinną wizytę! Na wsiach funkcjonują też ośrodki agroturystyczne, czyli tanie domki wczasowe oferujące szereg atrakcji za niewielką dodatkową gotówkę. A to wszystko niedaleko od miejsca Twojego zamieszkania! Przecież nie chcesz wydawać swojej dodatkowej gotówki na pokrycie kosztów dalekiej podróży…

Kierunek 3 – piękne plaże z dala od kurortów

Duże nadmorskie miejscowości turystyczne są znane przede wszystkim… z wysokich cen! W Sopocie – stolicy nadbałtyckich imprez – za 200 g ryby zapłacisz nawet 70 zł! Dlatego, jeśli zależy Ci na zaoszczędzeniu dodatkowej gotówki – omijaj sławne kurorty szerokim łukiem. Warto rozejrzeć się za mniej popularnymi miejscowościami, które oferują nie tylko tani nocleg, ale także – piękne puste plaże, z dala od spragnionych rozrywki turystów. Koniecznie sprawdź takie miejscowości jak: Kąty Rybackie, Kopalino, Poddąbie czy Rogowo. Znajdziesz tam urokliwe wydmy, czystą wodę oraz święty spokój. Zaoszczędzoną dodatkową gotówkę lepiej odłożyć „w skarpetę”.

Kierunek 4 – camping na Mazurach bez dodatkowej gotówki

„Kraina wielkich jezior” oferuje szereg atrakcji turystycznych, ale tutaj – podobnie jak nad polskim morzem – warto stawiać na mniej popularne miejsca. Campingi nad mniejszymi jeziorami oferują bardzo atrakcyjne ceny – nawet od 25 zł za dobę! Oczywiście musisz pamiętać, aby zadbać o namiot lub przyczepę campingową – ale tylko w przypadku, gdy odłożyłeś trochę dodatkowej gotówki na takie szaleństwa! Mniej popularne miejscowości na Mazurach również kuszą tanimi noclegami lub sławną agroturystyką. Pamiętaj jednak, że wyjazd weekendowy nie musi opływać w luksusy! Zdecydowanie ważniejsze jest dobre towarzystwo i piękna pogoda! Ważna jest też dodatkowa gotówka w kieszeni, szczególnie wtedy, gdy uda Ci się maksymalnie zaoszczędzić na organizacji wyjazdu! J

Dodatkowa gotówka na letnie szaleństwa to rzecz pożądana przez większość wczasowiczów. Organizując podróż życia nie warto oszczędzać, gdyż taka okazja może się już nie powtórzyć. Jednak, jeśli myślisz o „weekendowym wyskoku” za miasto z przyjaciółmi lub rodziną, warto zadbać o zaplanowanie wyjazdu, który nie spustoszy Twojego konta w banku. Wybranie bardziej oszczędnych alternatyw zamiast przepełnionych turystami kurortów, na pewno przyczyni się do wygenerowania dodatkowej gotówki na Twoim koncie… oszczędnościowym!