4 sposoby na oszczędną Wielkanoc

pisanki i gadżety wielkanocne - Święta tuż tuż!

Wielkanoc tuż, tuż. Każdy okres świąteczny wiąże się ze wzmożonymi wydatkami i choć nie są one tak duże, jak w przypadku świąt Bożego Narodzenia, zawsze warto pomyśleć o alternatywie „oszczędnościowej”. Oto 4 kroki, które ułatwią Ci zorganizowanie „tańszych” świąt dla całej rodziny!

Krok 1 – nie kupuj za dużo i zadbaj o atmosferę

Pamiętaj, że prawdziwa idea świąt to przede wszystkim spotkania po latach i długie rodzinne rozmowy. Syto zastawiony stół nie odda prawdziwego ciepła ogniska domowego. Zamiast kupować „tony” jedzenia, którego i tak nie zdołasz zjeść, postaw na kreatywność i atmosferę! Podstawowe potrawy takie jak żurek czy jajka pod różną postacią w zupełności wystarczą. Po obiedzie zabierz bliskich na świąteczny spacer – spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu sprzyja zacieśnianiu więzi rodzinnych. Atmosfera, którą zapewnisz pozostanie bezcenna i niezapomniana!

Krok 2 –  planuj

Zrób listę produktów, które będą potrzebne do przyrządzenia potraw wielkanocnych i trzymaj się planu! To pozwoli uniknąć niepotrzebnych wydatków. Jeśli organizujesz święta dla całej rodziny – podziel się ilością obowiązków! „Oddaj” część potraw do przygotowania mamie, siostrze bądź teściowej. Pamiętaj również, aby nie robić zakupów na ostatnią chwilę. Tydzień przed świętami to najgorszy możliwy moment – sklepy podwyższają ceny lub oferują promocje, przez które kupisz więcej niż potrzebujesz. Warto więc pamiętać o trzech czynnikach: zakupy z listą, podział obowiązków oraz wyczucie czasu

pisanki wielkanocne - jak zorganizować Święta oszczędnie?

Krok 3 – ozdoby

Wielkanoc nie musi oznaczać konieczności wydawania pieniędzy na specjalne farby czy szablony do malowania jajek. Wystarczy odrobina kreatywności, a barwnik uzyskasz niemalże za darmo. Oto krótka lista produktów, dzięki którym stworzysz pisankę: łupiny cebuli (kolor kasztanowy), buraki lub żurawina (kolor różowy), poszatkowana kapusta czerwona (kolor niebieski), jagody (kolor niebieski lub fioletowy), kurkuma (kolor żółty), szpinak (kolor zielony). Do dekoracji stołu możesz użyć świeczek i świeżo zerwanych bazi.

Krok 4 – wyjazd

Zamiast organizować święta w domu – zaplanuj rodzinny wyjazd! Nietypowa alternatywa wielkanocna zyskuje coraz więcej zwolenników. Kilka dni w górach lub świąteczny weekend w wielkim mieście – dlaczego nie? Ominie Cię  gorączka zakupów i sprzątania, a z wyjazdu przywieziesz piękne wspomnienia i zdjęcia do rodzinnego albumu!
Zdecydowana większość polskich rodzin wydaje się być wciąż tradycyjna – kobiety od pokoleń przygotowują pyszne potrawy, aby później móc je smakować z najbliższymi. Jednak w natłoku codziennych obowiązków nie zapominajmy o prawdziwej istocie świąt, które przecież mają łączyć i być okazją do wspólnego odpoczynku.

kurczaczek i królik wielkanocny